کلاهبرداری با شگرد قدیمی  -  برنده شدن در برنامه رادیویی جیب 17 تهرانی را خالی کرد
سرویس اجتماعی - مرد فریبکار به بهانه برنده شدن در برنامه رادیویی دست به کلاهبرداری میلیونی از طعمه هایش زد.

کلاهبردار حرفه ای در نقش مجری یک برنامه رادیویی دست به کلاهبرداری از طعمه هایش زد.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" رییس پلیس فتا تهران گفت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شد فردی ناشناس با وی تماس تلفنی برقرار کرده و با اقدامات فریبنده از وی کلاهبرداری کرده است.

کلاهبرداری در نقش مجری برنامه رادیویی

وی افزود: شاکی در ادامه اظهار داشت روز گذشته یک شماره ناشناس تماس گرفت و با معرفی خود به عنوان مجری یک برنامه رادیویی و اعلام اینکه اکنون در پخش زنده هستیم اظهار داشت شما برنده قرعه کشی شده اید.

گودرزی ادامه داد: این شیاد سایبری با استفاده از ترفندهای فریبنده مالباخته را متقاعد کرده که برای دریافت جایزه خود سریعا به نزدیکترین دستگاه خودپرداز محل زندگی اش مراجعه کند و پس از وارد کردن کارت عابر بانک به دستگاه کدهای مختلفی را که مجرم از پشت تلفن به وی اعلام می کرده است وارد نماید، شاکی این پرونده با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت 50 میلیون ریالی از حساب بانکی خود می شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از بررسی های تخصصی و تحقیقات گسترده مجرمان که دو نفر بودند را شناسایی و هویت آنها برای پلیس روشن شد.

کلاهبرداری با شگرد قدیمی

این مقام سایبری عنوان داشت: پس از بهره گیری از روش های علمی و اقدامات فنی محل فعالیت این مجرمان شناسایی شد و پس از تشریفات قضائی، هر دو نفر دستگیر و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفتند.

به گفته وی، متهمان پس از انتقال به پلیس فتا به کلاهبرداری از 17 نفر از شهروندان با این روش اعتراف کردند و ضمن شرح دادن اقدامات مجرمانه خود اظهار داشتند جمعا بیش از 800 میلیون ریال از این طریق کلاهبرداری کرده اند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: همان گونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماسهایی که این موارد را از شهروندان درخواست می نمایند قطعا کلاهبرداری است،شهروندان همچنین می توانند هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنند.

 

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز