مزاحمت 6800 مشهدی به آتش نشانی  -  پیگیری می شود

مزاحمت 6800 مشهدی به آتش نشانی - پیگیری می شود

۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - آتش نشانان مشهدی طی یک هفته اخیر 6800 مزاحم داشتند.

در طی 7 روز گذشته آتش نشانی مشهد 6800 بار مزاحمت تلفنی برایش ایجاد شد.

مدیرعامل آتش نشانی مشهد از برقراری 12 هزار و 800 تماس تلفنی از سوی شهروندان این کلان شهر کشور در 168 ساعت گذشته خبر داد.

آتشپاد مسعود ظهوریان در تشریح جزئیات این خبر گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته از تعداد هزاران تماس برقرار شده با این سازمان، تنها نیمی از آن منجر به اقدام عملیاتی و پیشگیرانه شده و بالغ بر 6 هزار و 895 مورد مزاحمی بوده است. این مقام مسئول بیان کرد: در یک هفته ای که گذشت در مجموع 315 عملیات از سوی آتش نشانان مشهد در سطح شهر انجام شده که 147 مورد آن اطفای حریق و 168 عملیات نیز امداد و نجات و خدمات ایمنی بوده که این میزان به نسبت هفته نخست اسفند کاهش داشته است.

آتشپاد ظهوریان ادامه داد: در مأموریت های اعزامی هفته گذشته هزار و 669 آتش نشان حضور داشته اند و به وسیله 530 دستگاه خودرو سبک و سنگین به نبرد با آتش و عملیات امدادی پرداخته اند. مدیرعامل سازمان آتش نشانی تأکید کرد: رهاسازی گرفتارشدگان در آسانسورها همچنان در صدر عملیات های امداد و نجات این سازمان در 7 روز گذشته بوده است.

ظهوریان بیان کرد: در هفته گذشته حوادث زودهنگامی درباره شب چهارشنبه پایان سال ( چهارشنبه سوری ) در مشهد رخ داده است و چندین نوجوان نیز دچار سوختگی و آسیب های شدید چشمی شده اند که اهتمام و دقت نظر خانواده ها در کنترل و مراقبت از فرزندانشان در این ایام را طلب می کند.

منبع : رکنا