دستگیری پسر مشهدی که به پلیس آمریکا نامه فرستاده

دستگیری پسر مشهدی که به پلیس آمریکا نامه فرستاده

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - جوانی در مشهد که نامه خودکشی خود را به پلیس آمریکا ایمیل کرده بود بازداشت شد

جوان مشهدی که مزاحم سایبری بود این بار با مزاحمت برای پلیس بین الملل به دام افتاد و اعتراف کرد . او که نامه ای مبنی بر خودکشی به واشنگتن ایمیل کرده بود با همان ایمیل در مشهد شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مزاحم سایبری این بار وقت پلیس بین الملل را گرفت ، از دستگیری متهم خبر داد و گفت : با توجه به سوابق بدست آمده مشخص شد وی در گذشته نیز مزاحمت هایی را برای آتش نشانی و خدمات اورژانس داشته و این کار را با هدف سرگرمی و تفریح انجام می داده است .

سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح خبر گفت: با توجه به دریافت گزارشی از سوی پلیس بین الملل مبنی بر گزارش خودکشی فردی در ایران رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

 مزاحم سایبری این بار وقت پلیس بین الملل را گرفت

این مقام مسئول ادامه داد : در شرح گزارش مشخص شد فردی در حوزه استان خراسان رضوی با ارسال ایمیلی حاوی بحران روحی و روانی اش قصد خودکشی خود را به مرکز بحران واشنگتن گزارش نموده است و در ادامه ، این مرکز موضوع را به پلیس بین الملل منعکس کرد و در ادامه پلیس فتا ناجا ، به دلیل موقعیت جغرافیایی عامل خودکشی ، ماموریت شناسایی فرد را به پلیس فتا استان خراسان رضوی محول کرد.

سرهنگ جهانشیری افزود : پلیس فتا استان خراسان رضوی بدنبال تحقیقات صورت گرفته و اقدامات فنی و پلیسی در کمتر از دو ساعت موقعیت عامل گزارش خودکشی را شناسایی و جهت اخذ اظهارات عامل انتشار خبر وی را به پلیس فتا فراخواندند.

ماجرای خودکشی جوان مشهدی که پلیس آمریکا گزارش کرد

وی بیان داشت : عامل انتشار درج خبر خودکشی که فرد جوانی بود با رویت شواهد ، اعتراف کرد جهت سرگرمی و مزاح اقدام به ارسال ایمیل نموده است با توجه به سوابق بدست آمده مشخص شد نامبرده در گذشته نیز مزاحمت هایی را برای آتش نشانی و خدمات اورژانس داشته است و از این کار برای سرگرمی و تفریح استفاده می کند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد : همانطور که در فضای فیزیکی مسئول رفتار شهروندی خود هستیم کاربران در فضای سایبر نیز باید از نقش و هویت انسانی خویش صیانت بعمل آورده و مراقب افعال خود در فضای سایبری باشند.

شایان ذکر است ، شماره تماس مرکز فوریت های سایبری استان خراسان رضوی به شماره 096380 به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان می باشد و عموم مردم می می توانند از طریق ارتباط با سایت اطلاع رسانی پلیس فتا به آدرس الکترونیک www.cyberpolice.ir  علاوه بر اطلاع از آخرین اخبار و حوادث سایبری گزارش و نقطه نظرات خود را به صورت آنلاین با کارشناسان در میان بگذارند.

منبع : رکنا

فریاد ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
متاسفانه این گزارش ناتوانی پلیس فتا را نشان می دهد که این شخص بنا به گفته پلیس مزاحمت هایی برای آتش نشانی و اورژانس هم داشته ولی پلیس کاری نکرده ولی پلیس آمریکا سریعا اقدام کرده و پای پلیس بین الملل که رسید پلیس ما هم. شیر شد :

مهناز ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
عاره اگه پلیس آمریکا پیگیری نمیکرد احتمالن پلیس داخلیم اینقد پیگیر نمیشد تمامه دخله حقوق ماهمو هک کردن برداشتن سه ماهه پلیسه فتا پیگیره :/ واقعن خسته نباشن پلیسامون :/ داره میریزه....داره میریزه از زمین و آسمون داره میریزه امنیت رو سرمون :/
امیر ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
دستگیری و بازداشت این جوان چه نتیجه ای دارد ؟ ریشه این مسئله و مسائل اینچنینی در بیکاری و بیهودگی جوانان است اگر این جوان و امثال این مشغول کار و فعالیت باشند هرگز چنین اتفاقاتی را شاهد نخواهیم بود .