فیلم تکاندهنده از انتقال گورخر های آفریقایی به ایران  - مرگ یک گورخر
سرویس اجتماعی - گورخر نر آفریقایی باغ‌وحش صفادشت که حدود یک هفته ‌پیش به ایران منتقل شده بود به کام مرگ فرو رفت.


دانلود ویدیو

3 تا گورخر آفریقایی را از هلند برای باغ وحش صفادشت به ایران واردکردند که یکی از آن ها تلف شد. فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد که این گورخر ها به شدت کتک زده می شوند.

محمد کرمی ضمن تایید خبر مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت گفت: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و پس از چند روز نگهداری در گمرک، ۱۲ اردیبهشت ماهبه مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر ۱۳ اردیبهشت تلف شد.

وی ادامه داد: این سه راس گورخر آفریقایی تنها یک روز است که وارد مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت شده اند و سازمان دام پزشکی در حال بررسی علت تلف شدن گورخر نر این مجموعه است.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: سه راس گورخر آفریقایی که از کشور هلند به ایران منتقل شدند از مسیر بلغارستان- ترکیه به ایران منتقل شده و دارای دو مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و دام پزشکی کشور بوده اند.

مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفا دشت

وی با بیان اینکه علت نگهداری چند روزه این سه راس گورخر آفریقایی در گمرک مشخص نیست، اظهار کرد: حیوانات زنده باید سریعا به مرکز نگهداری حیات وحش یا باغ وحش مقصد منتقل شوند تا تیمار و قرنطینه و تحت نظارت دام پزشک قرار گیرند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینکه سازمان دام پزشکی کشور مبدا و مقصد سلامت گونه های حیات وحش را پیش از انتقال بررسی و تایید می کنند، گفت: از این رو احتمال اینکه گورخر نر پیش از انتقال بیمار یا دارای مشکلات دیگری بوده ، وجود ندارد اما با توجه به نگهداری این سه راس گورخر آفریقایی در محفظه ای در گمرک، احتمال می رود که این مساله نقشی در تلف شدن گورخر نر آفریقایی داشته باشد.

کرمی در پایان درباره وضعیت دو گورخر ماده باغ وحش صفادشت، گفت: با توجه به اینکه این سه راس گورخر آفریقایی دیروز به این مرکز منتقل شده اند هنوز بازدیدی از آن ها صورت نگرفته اما نگهداری چند روزه آن ها در گمرک ممکن است مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کرده باشد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
ناشناس ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
سر یه هفته مرد!!!!

مونا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
کی گفت بچه های منو بیارین پیش خودتون وقتی که نمی تونستید ازشون مراقبت کنید من از مرگ بچم نمی گذرم

یسنا آرادمهر ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
سلام شما که نمیتوانید و نمیدانید چطور با حیوانات رفتار باید کرد، غلط میکنید که انها را به ایران میاورید .. فلک، انتقامش را خواهد گرفت.

ناشناس ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
آدم زنده توی ایران دووم نمیاره چ برسه ب حیووان مسخره ترین جای دنیا هستیم...

ناشناس ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
این زبون بسته های گناه شون چیه گیر آدم ها بیفتن و آزار ببینن وما آدمها به چه حقی زندگیشون رو ازشون میگیریم

حسام ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
خدایا به اعمالشان رسیدگی کن