ماما؛ او که نامش در امتداد نام مادر است

ماما؛ او که نامش در امتداد نام مادر است

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - ماما؛ همچون عاشق پیشه‌ای به عنوان اولین نگهبان کودک او را در قاب پرمهر وجودش پذیرا می‌شود و به دور پروانه تازه نورسیده می‌چرخد.نامش در طول نام مادر و نفسش نزدیک‌ترین نفس به نفس برآمده از قامت مادر است!

گروه سلامت خبرگزاری فارس: امروز روز جهانی ماما نامگذاری شده است؛ همان قشری از جامعه پزشکی که نخستین زنان سپید پوشی هستند که در قامت ماما تن نحیف و لرزان کودک را همچو مامنی آسوده و قابل اعتماد در بر می گیرند.

ماما؛ اوج محبت بر تن نحیف نوزاد است؛ آن زمان که برای نخستین بار دیده به دنیای جدید می گذارد و از جهان پر پیچ و خم درون مادر پا به عرصه وجود گذاشته و دنیایی جدید را تجربه می کند.

ماما؛ او که نامش در امتداد نام مادر است

ماما؛ همچون پروانه ای به عنوان اولین نگهبان کودک است که او را در قاب پرمهر وجودش پذیرا می شود و بر گرد پروانه تازه نورسیده می چرخد.

دستان مهربان او حکایت لنگر گاهی مطمئن و قابل اتکا در ساحل پر آشوب به دنیا آمدن است و نگاه او سرآغاز نگاه های امیدوارانه مادر و مهر بی پایان است.

لبخندش زیباترین لبخند در نگاه کودک به دنیای برون از مادر است و گرمای وجود و آغوش پرمهرش به یاد ماندنی ترین آغوش پس از آغوش مادر است.

ماما؛ او که نامش در امتداد نام مادر است

 

 

ماما؛ ترکیبی از دو «ما» با واژه محبت و مودت و «الف»   الفت است. نامش در طول نام مادر و نفسش نزدیک ترین نفس به نفس برآمده از قامت مادر است! چشمانش تشعشع فروزانی از آفتاب حیات بخش و جان بخش است و صدای لالایی او، سمفونی زیبایی در امتداد صدای بی مانند مادر است.

ماما؛ آن مهربان زنی است که در لحظات پر التهاب اما امیدوارانه به زندگی مادر پر آشوب و مضطرب را رهایی بخشیده و آرام می کند و گویی نفس و کلام آرامبخش او، همچو آبی بر آتش اضطراب و فشردگی روح و روان مادر بوده است.

ماما؛ او که نامش در امتداد نام مادر است

در نتیجه پاس می داریم حرمت ماماها، سپیدپوشان و سفیران زندگی و حیات را و تقدیس می کنیم جایگاه آنان که مادرانی در امتداد مهر مادری برای کودکان تازه نورسیده هستند.

منبع : خبرگزاری فارس