موضع وزارت بهداشت درمورد برگزار شدن کنکور 1400  -  امتحانات خرداد به تاخیر می افتد؟
سرویس اجتماعی - سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه سال گذشته کنکور با فاصله‌گذاری اجتماعی به بهترین شکل ممکن برگزار شد اظهار کرد: در شرایط حاد کرونایی ممکن است کنکور به تعویق بیفتد.

به نقل از فارس، سیما سادات لاری با بیان اینکه درحال حاضر با موضوعات کنکور سال ۱۴۰۰ و برگزاری امتحانات سال یازدهم و دوازدهم رو به رو هستیم  گفت: برگزاری یا تعویق این آزمون ها بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد.

وی افزود: از نظر وزارت بهداشت برگزاری آزمون ها به صورت آنلاین اولویت دارد به دلیل اینکه وزارت بهداشت همواره بر عدم ارتباط مستقیم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید دارد ولی در صورتی که برگزاری آزمون ضروری باشد تاکید دارد که با رعایت پروتکل های بهداشتی آزمون ها برگزار شود.

لاری خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز با همین چالش ها برای برگزاری کنکور مواجه بودیم که تصمیم بر این شد که تعداد حوزه های امتحانی افزایش یابد و نظارت های بهداشتی سختگیرانه اعمال شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته کنکور با فاصله گذاری اجتماعی به بهترین شکل ممکن برگزار شد اظهار کرد: در شرایط حاد کرونایی ممکن است کنکور به تعویق بیفتد و ستاد تصمیم خواهد گرفت که کنکور در شرایط بهتری برگزار شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تعویق کنکور و برگزاری امتحانات خرداد ماه بستگی به شرایط شیوع بیماری در کشور بستگی دارد و تصمیم گیرنده نهایی در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا است هرچند وزارت بهداشت همواره بر رعایت پروتکل های سختگیرانه بهداشتی تاکید داشته و ما توصیه های لازم را در این خصوص ارائه می دهیم.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز