نحوه و فرآیند تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی

نحوه و فرآیند تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل «نحوه و فرآیند تأسیس دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی» را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

بر این اساس؛ متقاضیان تأسیس مدارس علوم و معارف اسلامی وابسته؛ حوزه های علمیه، مدرسه عالی شهید مطهری، سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه الزهرا (س)، جامعه المصطفی (ص)، سازمان اوقاف و امور خیریه، به منظور ایجاد هماهنگی وحدت رویه، از ابتدای «سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰» و بعد از آن، باید درخواست­های خود را به اداره آموزش وپرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه، ارائه کنند.

 گفتنی است؛ درخواست­های واصله، پس از بررسی های لازم، در صورت تأیید، از طریق اتوماسیون اداری به معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش ارسال تا نسبت به صدور مجوز از سوی کمیته علوم و معارف اسلامی اقدام و به استان ابلاغ شود.

بر اساس این بخشنامه؛ شهرستان هایی که دبیرستان علوم و معارف اسلامی (اعم از دولتی، وابسته و غیردولتی) در آن مناطق دایر نیست، می توانند نسبت به تأسیس این دبیرستان ها به صورت دولتی اقدام کنند. نظارت بر فعالیت های آموزشی و تربیتی این مدارس و ارزیابی از عملکرد آن ها بر اساس شیوه نامه های مربوط، بر عهده اداره آموزش وپرورش شهرستان، منطقه، ناحیه و اداره کل آموزش وپرورش استان است و دستگاه مؤسس، باید پشتیبانی و نظارت های ویژه خود را در رعایت قوانین و مقررات جاری در این مدارس اعمال کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، یادآوری می شود؛ تأسیس دبیرستان علوم و معارف اسلامی غیردولتی، تابع ضوابط و مقررات قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی مصوب سال ۱۳۹۵ است و مؤسس، پس از اخذ مجوز از شورای نظارت، باید جهت راه اندازی رشته علوم و معارف اسلامی به صورت (ضمیمه-مستقل) از کمیته علوم و معارف اسلامی «تأییدیه» لازم را دریافت کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز