صدور حکم تعطیلی 4 موسسه درمانی غیرمجاز در شیراز

صدور حکم تعطیلی 4 موسسه درمانی غیرمجاز در شیراز

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اعلام کرد که با حکم این اداره کل، ۴ موسسه درمانی غیرمجاز در شیراز تعطیل شدند.

غلامرضا سالاری گفت: پرونده ۴ موسسه درمانی در شیراز که بصورت غیرقانونی فعالیت می کردند در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی که حکم تعطیلی آن ها صادر و ملزومات مربوطه نیز ضبط شد.

به نقل از تعزیرات فارس، سالاری ادامه داد: این موسسات اقدام به ارائه خدمات درمانی با دستگاه های لیزر توسط افراد فاقد صلاحیت می کردند که این موضوع تخلف محسوب شده و طبق مرتبه اول قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی مشمول مجازات های قانونی می شود.

سالاری با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلفات حوزه بهداشت و سلامت هیچگونه اغماضی نخواهد کرد افزود: شهروندان در صورت مشاهده فعالیت مراکز غیرمجاز لیزر، مراتب را به دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند تا ضمن بررسی موضوع با متخلفین برخورد تعزیراتی شود.

جریمه ۳۴ میلیاردی قاچاقچی ترقه

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس همچنین از صدور حکم پرونده محموله بزرگ ترقه های قاچاق در شهرستان لامرد خبر داد.

سالاری در این باره اظهار کرد: محموله بزرگ ترقه که در یکدستگاه کامیون بارگیری شده بود در حومه شهرستان لامرد شناسایی و توقیف شد.

او ادامه داد: ماموران نیروی انتظامی طی بازرسی از این کامیون بیش از ۴ میلیون ترقه را کشف که محموله مکشوفه به ظن قاچاق توقیف و پرونده ای جهت بررسی موضوع در تعزیرات حکومتی لامرد تشکیل شد.

سالاری افزود: در بازجویی های انجام شده از راننده کامیون و استعلام از مراجع ذیربط، مشخص شد که ترقه های مکشوفه قاچاق بوده و از بندر لنگه به مقصد تهران در حال حمل بوده که به دام قانون گرفتار شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اضافه کرد: نهایتا با تکمیل تحقیقات و محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی کننده حکم به ضبط ترقه ها و جریمه ۳۴ میلیارد ریالی متهم پرونده صادر کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا