(فیلم) واکنش قوه قضائیه به ویدئو جنجالی (خدا، قاضی، قاضی..)

(فیلم) واکنش قوه قضائیه به ویدئو جنجالی (خدا، قاضی، قاضی..)

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - مرکز رسانه قوه قضائیه محتوای ویدئو را رد کرده است. براساس اعلام این مرکز "فرد موجود در فیلم با هویت مشخص سمت قضایی نداشته و از پرسنل دستگاه قضایی نیز نمی باشد."

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فرارو - کلیپ منتشر شده در شبکه های اجتماعی با عنوان "تهدید مامور توسط قاضی»  از سوی قوه قضائیه تکذیب شد. 

پس از سیلی نماینده مجلس به صورت سرباز پلیس راهور و کتک کاری سربازی در بابل توسط یک قاضی این بار نیز فردی که مدعی است قاضی دادگستری است برای پلیس راهور رجزخوانی کرده است. این فرد مامور را تهدید می کند که در صورت جریمه خودروی وی با این مامور برخورد می کند.

این فرد به مامور می گوید: "زمان شاه میگفتن خدا، شاه، میهن، الان میگن خدا، قاضی، قاضی…".  این ویدئو بازتاب وسیعی داشته است. 

اما مرکز رسانه قوه قضائیه محتوای ویدئو را رد کرده است. براساس اعلام این مرکز "فرد موجود در فیلم با هویت مشخص سمت قضایی نداشته و از پرسنل دستگاه قضایی نیز نمی باشد." 

در بیانیه قوه قضائیه آمده است:

«بر اساس مستندات مرکز شماره گذاری پلیس راهور، مالک اتومبیل مذکور که عکس موجود در سوابق با چهره راننده دارای تشابه می باشد فردی با هویت ع-زمانی فرزند محمد علی بوده که سمت قضایی نداشته و از پرسنل دستگاه قضایی هم نیست، به همین جهت علیه این فرد به اتهام غصب عنوان قضایی پرونده تشکیل و تحت تعقیب قرار گرفته است.»

براساس اعلام قوه قضائیه علیه این فرد به اتهام غصب عنوان قضایی پرونده تشکیل و تحت تعقیب قرار گرفته است.

بنا به گفته قوه قضائیه: «بررسی ها نشان میدهد که کلیپ مذکور قدیمی بوده و اتومبیل موصوف در سال ۱۳۹۸ فک پلاک گردیده ( بعد از سال 98 پلاک فوق الذکرو موجود در کلیپ متعلق به این ماشین نمی باشد) که متاسفانه برخی جریانات سیاسی در مقطع حساس انتخابات با اهداف تخریب قوه قضائیه و ایجاد ناامیدی و بی اعتمادی در مردم مبادرت به انتشار آن نموده اند که انتشار دهنده اولیه فیلم نیز شناسایی شده است.»


پیشتر برخورد یک قاضی با  سربازی در بابل خبرساز شده که موجب پیگیری قضایی و تشکیل پرونده گردید. 

اما پر سروصداترین ماجراها از این دست ویدئو تقابل عنابستانی نماینده سبزوار با سرباز راهور بود که در ان عنابستانی به سرباز راهور سیلی می زند، هنوز پرونده آن ماجرا باز است و البته مشخص نیست  چه برخوردی با نماینده خاطی صورت خواهد گرفت. 

مجلس شورای اسلامی با وجود وعده ها عملا اقدامی در این زمینه نکرده است. 

منبع : فرارو

رسولبخش دستور ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
عالی بود خدایی

علیرضاخان ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
عجب: حتما پشتت به جایی گرمه که این حرف رو میزنی/مگه شماها قبل از شروع به قضاوت باقرآن سوگند نمیخورین که ازمقامتون سواستفاده نکین:عموجون ترمز کن جاده در دست تعمیراست/این راهی که میروی مرگ در کمین است