زن خائن شوهرش را برای کشتن دوست پسرش به قتلگاه برد  -  در غرب تهران رخ داد
سرویس اجتماعی - مرد معتاد که به خاطر سوءظن به همسرش مرتکب قتل شده بود پس از یک ماه فرار از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - رسیدگی به این جنایت از ساعت 23:20 چهاردهم اردیبهشت به دنبال وقوع قتلی در غرب تهران از سوی مأموران کلانتری آغاز شد. نخستین بررسی ها در محل حادثه نشان می داد مرد جوانی بر اثر ضربات چاقو از ناحیه گردن و پشت دچار خونریزی شده و فوت کرده و جسدش در پیاده رو مقابل خانه اش افتاده است.

یکی از همسایه ها به مأموران گفت: تازه وارد خانه ام شده بودم که ناگهان صدای عجیبی شنیدم و بعد هم صدای یک موتورسیکلت آمد که با سرعت زیادی حرکت کرد. وقتی بیرون آمدم با جسد مرد جوان رو به رو شدم.

بدین ترتیب قاضی حسینی از شعبه دوم دادسرای جنایی ملارد خیلی زود در محل جنایت حضور یافت و دستور داد عوامل تشخیص هویت در صحنه حاضر و تن پیمایی انجام و جسد تحویل عوامل بهشت رضوان شود. با توجه به حساسیت موضوع مراتب در دستور کار عوامل دایره مبارزه با جرایم جنایی قرار گرفت، در بررسی گوشی تلفن همراه مقتول شماره یک زن به نام شراره پیدا شد که در روز قتل با مقتول تماس گرفته بود، همچنین مشخص شد چندی قبل نیز مقتول مبلغی پول به حساب این زن واریز کرده است. بدین ترتیب محل زندگی زن جوان شناسایی شد و کارآگاهان سراغ وی رفتند.

زن 29 ساله در بازجویی های پلیسی مدعی شد همسرش عامل قتل بوده و در بیان ماجرا گفت: من 10 سال قبل ازدواج کرده ام و دو فرزند داریم، در این مدت همسرم سیروس به انواع مواد مخدر اعتیاد داشت و بیکار بود و من مجبور بودم برای تأمین مخارج زندگی در یک خیاط خانه کار کنم. در همان جا با مرد جوانی به نام کیوان 25 ساله آشنا شدم، او چند سالی از من کوچک تر بود اما گاهی با او درددل می کردم و از مشکلاتم و بدرفتاری های شوهرم می گفتم. کیوان از من خواست که از شوهرم طلاق بگیرم تا با او ازدواج کنم اما مدتی بعد شوهرم به ارتباط من و او پی برد و درگیری ما بیشتر شد بعد هم با تهدید چاقو از من خواست او را مقابل خانه کیوان ببرم، وقتی زنگ خانه را زدم و او بیرون آمد شوهرم با چاقو او را زد و بلافاصله فرار کردیم.

به دنبال اظهارات زن جوان، سیروس تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. براساس این گزارش، متهم بعد از یک ماه شناسایی و دستگیر شد. این مرد جوان در همان بازجویی های اولیه به قتلی که مرتکب شده بود، اعتراف کرد. پس از اعتراف متهم، وی بازداشت شد و پس از تکمیل پرونده به زندان رفت و در انتظار محاکمه قرار دارد.

نگاه کارشناس

فهیمه محمدیان / کارشناس مشاوره معاونت اجتماعی / فرماندهی انتظامی غرب استان تهران

در این پرونده، ردپای اعتیاد در وقوع جنایت به خوبی دیده می شود. در خانواده هایی که یکی از زوجین به شیشه اعتیاد دارند، شاهد اتفاقات تلخی هستیم و فرجامی هولناک مانند کارتن خوابی، قتل یا موضوعات غیراخلاقی برای آنها رقم می خورد. در چند سال اخیر با افزایش مصرف مواد مخدرصنعتی، شاهد وقوع جنایت های هولناکی تحت تأثیر توهم مصرف آن هستیم؛ جنایت هایی که قاتل بعد از خارج شدن از توهم شیشه، باور نمی کند او مرتکب این جنایت شده باشد. در این پرونده نیز متهم فردی 35 ساله و متأهل است که اعتیاد شدید به مصرف شیشه دارد و همین موضوع منجر به مشکلات متعددی برایش شد. از جمله همسرش را دلسرد و به سمت مرد دیگری سوق داده و به واسطه مصرف بیش از اندازه، حالت روانی متعادل نداشته دائماً با اطرافیان بخصوص خانواده در حال نزاع و درگیری بوده و توهم ناشی از مصرف شیشه زمینه ساز بروز ناهنجاری های رفتاری در خانواده این فرد شده است که در نتیجه هم زندگی و آینده خودش هم همسر و فرزندانش و هم یک جوان را نابود کرد.

منبع : رکنا