پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه 4 تیرماه 1400

پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه 4 تیرماه 1400

۰۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اجتماعی - پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه ۴ تیر۱۴۰۰ نشان می‌دهد آسمان صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دما تا ۳۵ درجه بالا می‌رود و وضعیت آلودگی هوا نیز سبز خواهد بود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فرارو - افزایش سرعت وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در پایتخت طی امروز (۳ تیر ماه) پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در مناطق جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود.

فردا جمعه ۴ تیرماه ۱۴۰۰ هوای تهران صاف خواهد بود و گرما ادامه دارد. وضعیت شاخص آلودگی هوا نیز سبز خواهد بود.

برای امروز آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می شود حداقل و حداکثر دما در تهران ۳۶ و ۲۷ درجه خواهد بود. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا هفته آینده در پایتخت خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران
دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه خواهد رسید.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود
اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از امروز (پنج شنبه) تا اوایل هفته آینده به خاطر سکون و پایداری جوی، دمای هوا ثابت خواهد ماند.

همچنین آسمان تهران فردا (۴ تیر ماه) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (۵ تیرماه) نیز صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوا را تا اخر هفته ببینید:

پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه 4 تیرماه 1400

وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا
پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (۳ تیر ماه) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه 4 تیرماه 1400

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود. با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر مناطق پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۴ تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۴ تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور تا چند روز آینده
طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در کشور حاکم خواهد بود. در این مدت، ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی وجود دارد و در نوار شرقی به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. همچنین شرق دریای عمان مواج است.

پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا جمعه 4 تیرماه 1400

نقشه وضعیت جوی کشور طی امروز

روز های پنج شنبه و جمعه در خوزستان و ایلام وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

در ساعات بعد از ظهر روز های یکشنبه و دوشنبه نیز در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی، بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز