شبیه سازی عملیات والفجر 8 در دریاچه خلیج فارس

شبیه سازی عملیات والفجر 8 در دریاچه خلیج فارس

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - شهردار منطقه ۲۲ تهران از برپایی نمایشگاه آبی و خاکی «یاد یاران» شبیه‌سازی عملیات والفجر ۸ با همکاری ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر تهران در دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد و گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است که باید برای مردم به‌خصوص نسل جوان بازگو شود.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - مرتضی رحمان زاده در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه ضمن گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدشان، گفت: به نمایش گذاشتن ادوات نظامی و رزم عملیات غرور آفرین والفجر ۸ می تواند قسمتی از رشادت های رزمندگان اسلام را برای نسل جوان به تصویر بکشاند.

وی افزود: چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس مصادف با ایام اربعین سید و سالار شهیدان شده است، از همین رو  شهرداری منطقه۲۲ در راستای وظایف و مأموریت های ذاتی خود برای پاسداشت مناسبت های مذهبی و ملی و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی، اقدامات ویژه ای را برای حفظ ارزش ها و آرمان ها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در دستور کار قرار داده است.

 بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، رحمان زاده خاطرنشان کرد: به همین منظور با همکاری ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر تهران تجهیزات نظامی خاکی و دریایی در محوطه دریاچه شهدای خلیج فارس مستقر شده است و همچنین غرفه های فرهنگی، اجتماعی، سلامت، ورزشی، گردشگری، کودک و نوجوان، نوشت افزار اسلامی، مسابقه های فرهنگی و هنری، سرود و تواشیح، تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان و... نیز در این نمایشگاه  به اجرا درمی آید.

شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: این مراسم کاملا مطابق با پروتکل های بهداشتی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تعیین شده، از ۳۰ شهریور  از ساعت ۱۷ تا ۲۱ واقع در ورودی شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس (ورودی ارغوان) برپاست و تا روز اربعین امام حسین(ع) ادامه دارد.  

منبع : خبرگزاری ایسنا