کلاهبرداری جالب در تهران با فروش خودروهای تصادفی

کلاهبرداری جالب در تهران با فروش خودروهای تصادفی

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - اعضای یک باند که با تبلیغ فروش خودروهای مدل بالا در سایت‌های اینترنتی خودروهای تصادفی را به مشتریان می‌فروختند، دستگیر شدند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا -   تیر امسال کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران با  5  پرونده مشابه روبه رو شدند که شاکیان  اظهار داشتند، قصد خرید خودروی کارکرده مدل بالا داشتند و با متهمان در سایت های اینترنتی آشنا شده اند، ولی پس از معامله متوجه شده اند که خودروها تصادفی بوده و کلاهبرداران خودروی تصادفی را به قیمت خودروی سالم به آنان فروخته اند.

سرهنگ کارآگاه «کیانوش ناصری» رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این پرونده بیان داشت: در بررسی های اولیه کارآگاهان مطلع شدند، فردی سابقه دار با همدستی 3 نفر از همدستانش ضمن درج آگهی فروش خودروهای مدل بالا در سایت اینترنتی، با خریداران در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران برای بازدید خودرو  قرار گذاشته و با معرفی خود به عنوان غرفه دار میدان میوه و تره بار تهران، اعتماد خریداران را جلب و در همین لحظه سایر همدستان متهم به عنوان خریدار جدید و کارشناس وارد معامله می شدند و با انجام مانورهای متقلبانه، مال باختگان را به خرید خودرو ترغیب کرده و بلافاصله بدون تنظیم مبایعه نامه در دفترخانه حاضر و خودرو را به خریداران انتقال می دادند.پس از هماهنگی های قضایی سرانجام سرکرده این باند در مخفیگاهش در تهران پارس دستگیر شد. متهم به 5 فقره کلاهبرداری با همکاری 3 همدستش اعتراف کرد و سایر اعضای این باند نیز در عملیات  جداگانه دستگیر شدند و به جرائم خود اعتراف کردند.این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 15 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی، هر 4 متهم  با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

منبع : رکنا