2تومن بده واکسن بزن!  -  فریب فروش واکسن و نوبت دهی پولی را نخورید

2تومن بده واکسن بزن! - فریب فروش واکسن و نوبت دهی پولی را نخورید

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: تزریق و نوبت دهی واکسن کرونا پولی نیست. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ  اظهار کرد: با توجه به اینکه تزریق واکسن کرونا در مراکز رسمی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان در حال انجام است، برخی از مجرمان سایبری با سوء استفاده از این فضا اقدام به تبلیغ تزریق و همچنین نوبت دهی در ازای پرداخت اینترنتی مبلغ ۲ هزار تومان برای تزریق واکسن کرونا به کاربران در شبکه های اجتماعی می کنند.

فروش واکسن و یا نوبت دهی به صورت پولی دروغ است

وی افزود: مجرمان با عنوان ثبت نام تزریق واکسن کرونا کاربران را به صفحات جعلی و فیشینگ هدایت کرده و در این بین با آلوده کردن گوشی های تلفن همراه به بدافزار اقدام به کلاهبرداری های مالی از آن ها می کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه کاربران به هیچ عنوان فریب تبلیغات تزریق واکسن در فضای مجازی را نخورند، تصریح کرد: شهروندان برای انجام این کار باید به مراکز رسمی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مجرمان در فضای مجازی اقدام به تبلیغ برای فروش واکسن و یا نوبت دهی به صورت پولی می کنند، گفت: طبق اعلام وزرات بهداشت و درمان، تزریق واکسن کرونا به هموطنان به صورت رایگان انجام می شود؛ لذا کاربران در این باره فریب تبلیغات دروغین و جعلی مجرمان را نخورند و وجهی برای انجام این کار پرداخت نکنند.

به گفته سرهنگ گودرزی مجرمان سایبری با راه اندازی بدافزار های مختلف سعی در نقض حریم خصوصی کاربران دارند و با این اقدام قصد اجرای نقشه های شوم خود برای انجام کلاهبرداری های مختلف مالی و غیر مالی را دارند.

لذا نباید این اپلیکیشن های نامعتبر آلوده به بد افزار ها را بر روی تلفن همراه کاربران نصب کنند و در صورت نیاز به اپلیکیشن، نرم افزار های مورد نیاز خود را از منابع رسمی دانلود کنند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز