جزئیات طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی

جزئیات طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور اعلام کرد که به منظور بهره‌مندی کلیه دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و ارتقای عدالت اجتماعی طرح حمایت همه‌جانبه از دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان مصوب شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - حبیب الله مسعودی فرید در خصوص طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی به منظور ارتقاء عدالت آموزشی، بیان کرد: به منظور بهره مندی کلیه دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی و ارتقای عدالت اجتماعی طرح حمایت همه جانبه از دانش آموزان تحت پوشش سازمان مصوب شد.

وی افزود: این حمایت ها شامل کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه های تشویقی، تامین تجهیزات آموزشی از قبیل لوازم التحریر و سایر موارد خدمات آموزشی و مشاوره تحصیلی که در این بخش، از موسسات آموزشی که به عنوان مسئولیت اجتماعی در این زمینه فعالیت دارند استفاده می کنیم. سالهای قبل این خدمات را به برخی دانش آموزان ارائه دادند .

وی این را هم گفت که در این طرح از سایر موسسات آموزشی که تمایل به همکاری با سازمان در قالب مسئولیت اجتماعی دارند، استقبال می کنیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور ادامه داد: سایر خدماتی که دانش آموزان از آن بهره مند می شوند، خدمات مشاوره روانشناختی است و همچنین آموزش مهارت های زندگی و سبک زندگی ایران اسلامی برای کلیه دانش آموزان تحت پوشش به اجرا درخواهد آمد. همچنین باتوجه به وضعیت موجود که بسیاری از دانش آموزان از طریق فضای مجازی به سامانه های آموزشی دسترسی پیدا می کنند، به همین دلیل آموزش سواد فضای مجازی به عنوان یکی از اولویت های ما در این طرح همه جانبه مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته وی، دیگر اقدماتی که جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اجر ا می شود، می توان به برنامه های فرهنگی، ورزشی، قرآنی، علمی و برقراری اردوهای دانش آموزی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه امید است بتوانیم سایر جنبه های دانش آموزی را نیز مورد پوشش قرار دهیم، یادآور شد: تمامی اطلاعات دانش آموزان در سامانه دانش آموزی درج خواهد شد و به عنوان پلتفرم موردنیاز سازمان برای تجمیع نیازسنجی ها و اقداماتی که سازمان برای کلیه دانش آموزان انجام خواهد داد، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات و به دنبال اقداماتی که در گذشته انجام می دادیم، بتوانیم به ارتقاء کیفیت زندگی دانش آموزان تحت پوشش معاونت های مختلف سازمان بهزیستی نائل شویم. 

منبع : خبرگزاری ایسنا