میلیاردر شدن کفتارهای کرونایی با فروش داروهای تقلبی  -  در مشهد فاش شد
سرویس اجتماعی - بازی ۴میلیاردی سودجویان با جان مردم سرانجام کفتارهای کرونایی را راهی زندان کرد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - تقلب در هر جایی می تواند باشد، مثلا عده ای الیاف مصنوعی را به جای زعفران اصل قائنات می فروشند یا لوازم خانگی و پوشاک بی کیفیت را با زدن مارک های معروف، جای جنس اصلی جا می زنند، این افراد هر کاری می کنند تا جیب مردم را خالی کنند، عده ای سودجو هم با دست درازی به بازار داروهای کرونا ، نه تنها جیب شهروندان را به نوعی می زنند بلکه جان مردم برایشان بازیچه می شود، سودجویان خطرناکی که دیروز یک انبار مملو از داروهای تاریخ گذشته شان در مشهد شناسایی شد.

ماجرای این پرونده از آنجا شروع شد که تیم های پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان، در پیگیری پرونده ها به سرنخ هایی رسید که نشان از تحرک عده ای سودجو در بازار داروی مشهد داشت.

فروش داروهای کرونا در مشهد

بررسی پرونده، مأموران را به وجود انباری با دپوی داروهای مشکوک در مشهد رساند، البته باید از موضوع مطمئن می شدند، زیرا بی گدار به آب زدنشان فقط می توانست فرصت فرار به متهمان پرونده بدهد.

مأموران با تلاش شبانه روزی و رصد نامحسوس انبار شناسایی شده، اطمینان یافتند که با گروهی از متخلفان در حوزه دارو روبه رو هستند. موضوع داروهای تقلبی کرونا و اثر مستقیم آن بر سلامت شهروندان، یکی از خطوط قرمز دستگاه های نظارتی است، بنابراین مقام قضایی نیز بلافاصله دستور بازرسی از این انبار را صادر کرد.

مأموران فرمان عملیات را از سرهنگ امید نودهی، فرمانده پلیس امنیت عمومی استان دریافت کردند و بلافاصله بدون از دست دادن زمان، خود را به پشت درهای بسته این انبار رساندند.

ورود به مخفیگاه سودجویان

مأموران برخلاف میل متهمان که نمی خواستند پلیس پا به مخفیگاهشان بگذارد، با استناد به دستور مقام قضایی این انبار را بازرسی می کنند. تیم رسیدگی کننده به پرونده، با انبوهی از داروهای مختلف روبه رو شدند که به ظاهر هیچ مشکل قانونی نداشتند، اما کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که همراه مأموران شده بودند، اعلام کردند که داروهای موجود تقلبی، غیرمجاز و تاریخ گذشته هستند.

با اعلام نظر کارشناسان، بلافاصله توقیف تمام داروها در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت. به گفته فرمانده پلیس امنیت عمومی استان، در این عملیات ضربتی ۴۰هزار قلم انواع داروها جمع آوری شد و پس از تشکیل پرونده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت.

ارزش داروها ۴میلیارد ریال بود

البته سرهنگ نودهی از شناسایی 2دستگاه تجهیزات پزشکی نیز از این انبار خبر داد. برابر نظر اولیه کارشناسان بهداشتی، ارزش ریالی داروهای کشف شده، حدود ۴میلیارد ریال ارزیابی می شود که تحقیقات برای دستگیری متهمان پرونده و دیگر جرائم احتمالی در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفته است.

منبع : رکنا