هیچکس به قصاص یک قاتل در زندان بندرعباس راضی نبود

هیچکس به قصاص یک قاتل در زندان بندرعباس راضی نبود

۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با پیگیری و تلاش اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس و اعلام رضایت اولیای دم خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - علی صالحی گفت: در راستای سیاست های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه مبنی بر توجه ویژه به تعیین تکلیف پرونده های قصاص از طریق استفاده از ظرفیت های شورا های حل اختلاف، این پرونده قتل عمد به شعبه ویژه شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس ارجاع شد که خوشبختانه با تلاش اعضای این شورا و معتمدین محلی پس از برگزاری جلسات متعدد با حضور طرفین پرونده، منجر به سازش گردید.

وی همچنین گذشت اولیای دم در این پرونده را اقدامی درخور تحسین برشمرد و تأکید کرد: اعلام رضایت در این خصوص یقیناً رضایت الهی را به همراه دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خاتمه با تأکید بر اینکه شورا های حل اختلاف نهادی مردمی و برآمده از بطن جامعه است اظهار داشت: خوشبختانه در پرتو تدابیر حکیمانه ریاست محترم قوه قضاییه، شورا های حل اختلاف نقش مؤثری را در حل و فصل منازعات و برقراری صلح و آرامش در مناطق مختلف کشور به ویژه استان هرمزگان ایفا می نمایند.

منبع : رکنا