تصادف زنجیره ای در جاده بیضاء 14 مصدوم داشت

تصادف زنجیره ای در جاده بیضاء 14 مصدوم داشت

۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان فارس اعلام کرد که براثر تصادف زنجیره‌ای بین ۶ دستگاه خودرو سواری در جاده بیضاء- شیراز ۱۴ نفر مصدوم شدند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - محمد جواد مرادیان رئیس اورژانس استان فارس  از شیراز، گفت: براثر تصادف زنجیره ای بین ۶ دستگاه خودرو سواری (سمند، آردی, پژو ۲۰۷ , پژو ۴۰۵ , پژو ۲۰۶ و پژو پارس) در دوراهی بیضاء ۱۴ نفر مجروح شدند.

او افزود: ساعت  هفت و ۵۷ دقیقه صبح امروز این حادثه به اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ فارس اعلام و بلافاصله نیرو های امدادی به همراه ۶ دستگاه آمبولانس اعزام به محل حادثه اعزام شدند.

مرادیان ادامه داد: ۱۳ مصدوم این سوانح رانندگی پس از دریافت خدمات درمانی اولیه از تکنسین های فوریت های پزشکی، توسط آمبولانس ها به بیمارستان های نمازی و رجایی منتقل و یک نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شد.

رئیس اورژانس استان فارس پیشتر از این اعلام کرده بود که از ابتدای امسال ۲۲ هزار و ۳۹۸ ماموریت تصادفی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده است که از این تعداد ۱۳ هزار و ۸۸ ماموریت شهری و ۹ هزار و ۳۱۰ ماموریت جاده ای انجام شده است.

مرادیان تعداد مصدومان ماموریت های تصادفی را ۲۵ هزار و ۱۶۳ مورد اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع ماموریت های تصادفی ۱۸۱۳ هزار و ۱۲۶ نفر به مراکز درمانی منتقل و هفت هزار و ۳۷ نفر نیز در محل درمان شدند و متاسفانه ۲۵۱ نفر در این حوادث قبل از رسیدن تیم های امدادی اورژانس جان باختند.

مرادیان اظهار داشت: بیشترین تعداد تصادفات که ماموران انجام میدهند محور شیراز-اصفهان، شیراز-کازرون_ محور جهرم_لار و شیراز-داراب بوده که جزو محور های پرحادثه استان هستند.

منبع : رکنا