تربیت تک بعدی کودکان مورد تأیید نیست

تربیت تک بعدی کودکان مورد تأیید نیست

۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: اولیاء از تربیت تک‌بعدی کودکان پرهیز کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - رضوان حکیم زاده، عصر امروز در آیین اختتامیه سومین جشنواره کشوری شوق مهارت که در باغ گلستان خرم آباد برگزار شد،  اظهار کرد: سومین جشنواره شوق مهارت که به میزبانی لرستان برگزار شد که به لحاظ کمی و کیفی رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

وی افزود: در این جشنواره ۳۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه آن ارسال شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورشگفت: دانش آموزان در سه محور ادبی علمی و هنری این فرصت را پیدا کردند که با توجه به توانمندی ها،علایق و استعدادهای خود به خلق آثار آثار بپردازند این فرصت برای آنان مهیا شده تا در زمینه های متنوعی که علاقمند هستند در جشنواره شرکت کنند.

حکیم زاده هدف اصلی آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت دوره کودکی متناسب با اقتضائات کودک دانست و با تاکید براینکه تربیت  کودکان به صورت تمام ساعتی و تک بعدی را تایید نمی کنیم، بیان کرد: همچنین مسابقاتی که سبب شود دانشآموز و کودک دچار استرس شوند و آنها را تک بعدی بار آورد مورد تایید وزارت نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:  همچنین خانواده ها باید اجازه دهند که کودکانشان به صورت طبیعی رشد کنند و از کودکی خود لذت ببرند.

وی یادآور شد: کودکان باید این فرصت را پیدا کنند که در جشنواره های متعدد و متنوع همچون  شوق مهارت شرکت کنند تا بتوانندتوانمندی های خود را محک بزنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا