شهادت 50 مامور اورژانس در ماموریت های سخت

شهادت 50 مامور اورژانس در ماموریت های سخت

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس اورژانس کشور گفت: ۵۰ نفر از مأموران اورژانس در حین ماموریت بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی با بیان این مطلب که همکاران بنده در اورژانس حین خدمت گذاری به هموطنان دچار حادثه و تصادف می شوند، اظهار داشت: بالغ بر 50 نفر از همکاران ما در سالهای اخیر جان خود را حین ماموریت بر اثر تصادفات از دست داده و برخی نیز مصدوم شدند.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه به محض افزایش ترددها در سال جاری، حوادث ترافیکی نیز دو درصد افزایش داشت تصریح کرد: حوادث ترافیکی علاوه بر مرگ و میر، بالغ بر 600 هزار مصدوم را در کشور برجا می گذارد که متاسفانه بیشتر مصدومان جوان هستند.

 جانباختن ۵۰ نفر از مأموران اورژانس در تصادفات رانندگی

وی به موضوع پیشگیری در بحث حوادث رانندگی پرداخت و گفت: راننده، کیفیت راه ها و خودروها عناصری هستند که به بروز حوادث دامن می زنند؛ در این چند سال، هم ما، هم پلیس و هم سایر سازمانها حضور خوب و موثری در زمان تصادفات داشته و توانستیم در زمانهای استاندارد به محل حوادث برسیم.

رئیس اورژانس کشور خاطرنشان کرد: آنچه برایمان مشکل ساز است، راه های فرعی و روستایی است؛ همچنین ساختار فیزیکی جاده ها نیز مناسب نیست.

وی با بیان اینکه حضور ما در محل حوادث نیازمند تجهیز، امکانات و نیروی انسانی است، ابراز امیدواری کرد که در سال 1400 بخشی از اعتبارات برای سازمانهای امدادی در نظر گرفته و جاده های فرعی نیز مجهز شوند.

رئیس اورژانس کشور ضمن گرامیداشت شهدای مدافع سلامت، گفت: بالغ بر 10 هزار از پرسنل اورژانس دچار بیماری کرونا شده و 18 نفر نیز بر اثر این بیماری به درجه شهادت رسیدند.

منبع : رکنا