کنترل آتش سوزی یک خودرو و منزل مسکونی در کاشمر

کنترل آتش سوزی یک خودرو و منزل مسکونی در کاشمر

۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - انفجار ناشی از نشت گاز خودرو و حریق حاصل از آن در یک منزل مسکونی در کاشمر، با تلاش نجاتگران آتش نشانی، مهار شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا -  رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشمر گفت: پدر خانواده مهار آتش سوزی یک خودرو و منزل مسکونی در کاشمر سحرگاه پنجشنبه متوجه نشت گاز LPG از خودروی خود شده و برای رفع خطر، شیر اصلی کپسول را باز می کند تا گاز سریعتر از خودرو خارج شود، ولی با وزش باد موافق و رسیدن گاز به شعله بخاری موجود در منزل، انفجار شدیدی رخ می دهد.

امیر نژادرحیم با بیان اینکه خودرو و بیشتر وسایل منزل در این حادثه دچار حریق شد، افزود: این فرد که در محل اصلی تجمع گاز بوده به رغم آسیب جسمانی، برای نجات همسر و ۲ فرزندش از مهلکه آتش و دود تلاش می کند که خوشبختانه موفق به این کار می شود؛ در نهایت هم آتش نشانان بعد از رسیدن به محل، با اولویت نجات افراد گرفتار احتمالی، حریق را سریعا مهار کردند.

رئیس اداره آتش نشانی تصریح کرد: گاز LPG به دلیل آنکه از هوا سنگین تر است، در هوا پخش نمی شود و در سطح زمین مانند مایعات جاری می شود؛ لذا اندک شعله ای می تواند موجب حریق سنگینی شود.

او از شهروندان خواست در مواقع نشت گاز ، خودرو را به مکان امنی منتقل و سپس با مشورت افراد خبره، عیب یابی و رفع نقص کنند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز