جواز حضور در المپیک هنرهای رزمی آمریکا در دستان جوجیتسو کار جهرمی -  رنجبر؛ رتبه 8 رنکینگ جهانی
سرویس اجتماعی - رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم از راهیبابی حبیب رنجبر جوجیتسوکار جهرمی عضو تیم ملی ایران برای حضور در المپیک ورزش‌های رزمی آمریکا خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - عبدالرحیم خداجو در گفتگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: حبیب رنجبر قهرمان آسیا و جهان در رشته جوجیتسو و عضو تیم ملی ایران جواز حضور در المپیک هنرهای رزمی که از 16 تیرماه سال آینده در آمریکا برگزار می شود را به دست آورد.

رئیس اداره ورزش و جوانان جهرم افزود: جواز حضور در این رقابت ها در حالی به ورزشکار جهرمی رسید که فدراسیون جهانی جوجیتسو جایگاه هشتم رنکینگ این رشته در وزن منفی 85 کیلوگرم را به رنجبر اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه  نفرات اول هر قاره سهمیه حضور در این مسابقات را دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: المپیک هنرهای های رزمی هفتم جولای ۲۰۲۲ مصادف با ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ در آمریکا برگزار می شود.

خداجو عنوان کرد: بازی های جهانی ورزش رزمی یک رویداد بین المللی است که توسط انجمن جهانی فدراسیون های بین المللی ورزش برگزار می شود و با هدف معرفی ورزش های رزمی مختلف و مبارزه ای به مخاطبان بین المللی بنیان گذاری شد.

به گزارش فارس، رنحبر ۶ سال سابقه عضویت در تیم ملی جوجیستو دارد و از جمله افتخارات وی می توان به مدال طلا اوپن العین ۲۰۱۵ ، مدال طلا اوپن العین ۲۰۱۵ ، مدال نقره جهانی حرفه ای امارات ۲۰۱۶، مدال نقره جهانی حرفه ای امارات ۲۰۱۶، مدال طلا بین المللی شارجه ۲۰۱۷، مدال طلا بین المللی شارجه ۲۰۱۷ و مدال برنز مسابقات جهانی حرفه ای امارات ۲۰۱۷، اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز