حادثه ناگوار برای 5 زن اصفهانی در حمام عمومی  -  ظهر دیروز رخ داد
سرویس اجتماعی - هشت نفر در یک حمام عمومی زنانه در خمینی‌شهر دچار گازگرفتگی شدند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان همچنین بیان کرد: سوختن ناقص سیستم گرمایش آب در یک حمام عمومی زنانه در شهرستان خمینی شهر روز پنجشنبه موجب مسمومیت تنفسی هشت نفر با گاز منوکسیدکربن شد.

گفت: این گازگرفتگی ظهر دیروز به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام و دو واحد امدادی به همراه چهار تکنسین فوریت های پزشکی به محل اعزام شدند.

غفور راستین افزود: در این حادثه هشت نفر شامل پنج خانم ۳۴ تا ۵۲ ساله و سه کودک پنج تا هشت ساله مسموم و توسط واحدهای امدادی به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شدند.

خمینی شهر در ۱۲ کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع شده است.

منواکسیدکربن، گازی بی رنگ و بی بو موسوم به "قاتل نامرئی" با شروع فصل سرما با آماری گسترده تر اما آرام و بی صدا، خانواده هایی را عزادار می کند و هر سال با آغاز فصل سرما، میزان مسمومیت با CO افزایش می یابد.

عمده ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط های بسته و فاقد اکسیژن، تولید گاز منواُکسید کربن امکانپذیر است.

براساس آمار پزشکی قانونی استان اصفهان در ۶ ماه نخست امسال، آمار تلفات گازگرفتگی افزایش داشته و از ۱۱ فوتی در مدت مشابه سال قبل به ۱۵ فوتی (۱۰ مرد و پنج زن) در ۶ ماه اول امسال رسیده است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز