صدور پروانه فعالیت برای 7000 روانشناس در کشور

صدور پروانه فعالیت برای 7000 روانشناس در کشور

۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: تاکنون به ۷۰۰۰ نفر پروانه داده شده است و مردمی که قصد مراجعه دارند باید به پروانه سازمان آن روانشناس توجه کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - محمد حاتمی در مورد تشخیص روانشناس از روانشناس نما گفت: سازمان روانشناسی به مدت ۱۷ سال است که تاسیس شده و کسانی که قصد فعالیت دارند باید از سازمان پروانه دریافت نمایند.

وی ادامه داد: تا الان به حدود ۷۰۰۰ نفر پروانه داده شده و مردمی که قصد مراجعه دارند باید به پروانه سازمان آن روانشناس توجه کنند و اگر پروانه نداشته باشد صلاحیت روانشناس تایید نشده است.

حاتمی ضمن اشاره به افراد زیادی که در فضای مجازی خودشان را به عنوان روانشناس معرفی کرده اند اظهار کرد: مردم نمی دانند که این افراد متخصص نیستند و حتی براساس بررسی ها، آسیب های روانی را تشدید کرده اند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، تصریح کرد: تشخیص روانشناسان از روانشناس نماها داشتن پروانه سازمان است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این امر نظارت هوشمند از سوی مردم می طلبد؛ مردم می توانند برای اطمینان از درستی پروانه روانشناس با شماره تلفن ۶۶۹۰۳۵۴۴ به صورت شبانه روزی تماس گرفته و اطلاعات کسب نمایند؛ اسامی ۷۰۰۰ روانشناس پروانه گرفته در سایت سازمان درج شده است و مردم باید درمان سلامت روان خود را به افراد متخصص بسپارند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز