افزایش 6 برابری صدور روادید ورود به ایران

افزایش 6 برابری صدور روادید ورود به ایران

۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در برخی از کشورها صدور روادید برای ورود به ایران را از ۵۰۰ مورد در روز به ۳ هزار مورد رسانده‌ایم تا شاهد رونق اقتصادی و گردشگری در کشور باشیم.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، در همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق که در هتل پردیسان مشهد برگزار می شود، «محمود ادیب» با بیان این مطلب افزود: سیاست دولت سیزدهم و یکی از اولویتهای این دولت، توجه ویژه به همسایگان است که در وزارت امور خارجه به طور جد پیگیری می شود.

وی افزود: خوشبختانه حتی در دوره ۲۰ ماهه کرونا که بخشی از فعالیتهای صنعتی و اقتصادی کشور تعطیل شده بود، با تعریف فرآیندها زنجیره تردد اتباع خارجه قطع نشد.

ادیب یادآور شد: به رغم توقف صدور روادید طبق تصویب ستاد ملی کرونا بعد از یک دوره سه ماهه موفق به بازگشایی صدور روادید در حوزه تجاری شدیم. همچنین صدور روادید در حوزه درمانی در سرپا نگهداشتن دفاتر خدمات مسافرتی و جلوگیری از بیکاری در این بخش موثر بود و هم اکنون با فراگیری واکسیناسیون در جهان و ایران روند صدور ویزا در وزارت امور خارجه افزایش یافته و در برخی کشورها به پنج تا ۶ برابر دوره کرونا رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با لغو روادید هوایی از سوی ایران برای سفر به عراق، روادید هوایی از سوی کشور عراق برای سفر به ایران لغو شود و در ادامه شاهد لغو روادید زمینی میان دو کشور باشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز