ارائه خدمات قضائی رایگان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی
سرویس اجتماعی - مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از ارائه خدمات قضایی رایگان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از بجنورد، صبح امروز مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بااعلام ارائه خدمات قضائی رایگان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی، اظهار کرد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در صورت وجود دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی، به کانون وکلا و یا مرکز مشاوران قوه قضائیه معرفی می شوند تا روند پیگیری و حل مسئله به صورت قانونی و حقوقی انجام شود.

وی افزود: هم اکنون ۱۲ وکیل با این نهاد همکاری دارند که در طی سال به مددجویان خدمت می کنند و این وکلا علاوه بر پاسخگویی به مددجویان، پرونده های قضایی آن ها را پذیرفته و تا حصول نتیجه پرونده ها را دنبال می کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اضافه کرد: وکلای نیکوکار با ارائه خدمات مشاوره ای یا معتضدت قضایی وضعیت پرونده های مددجویان را در محاکم قضایی پیگیری می کنند.

وی گفت: طی امسال ۱۰۱ مورد خدمات حقوقی به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه با احقاق حقوق مددجویان به دنبال توانمندسازی این قشر از جامعه هستیم تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان از مهم ترین اولویت های کاری در عرصه مسائل حقوقی است که کمک بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی خواهد داشت.

وی، به برپایی میز خدمت و ارائه مشاوره های حقوقی اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون پنج میز خدمت در استان فعال است که طی امسال ۱۰۵ مورد خدمات مشاوره داشتند که با پیگیری ۷ وکیل این پرونده ها در حال انجام است.

الهی راد بابیان اینکه ارائه خدمات قضایی رایگان به مددجویان جز برنامه های این نهاد است خاطرنشان کرد: ارائه خدمات آموزشی خانواده و حقوقی به مددجویان می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و پرونده های قضایی داشته باشد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز