پرونده گودها روی میز شهردار

پرونده گودها روی میز شهردار

۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس اجتماعی - نسیم خنک روزهای آخر آبان ماه شاخه‌های درختان نیمه‌زرد امامزاده(ع) را تاب می‌دهد و گنجشک‌ها با سردادن زمزمه شادی به استقبال صبح و طلوع خورشید می‌روند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - همشهری آنلاین _ بهاره خسروی:  هنوز چنددقیقه ای تا اذان صبح زمان باقی مانده اما حال و هوای صحن و سرای امامزاده(ع) حسابی به نسبت روزهای قبل به دلیل میزبانی از گروه شهرداری تهران متفاوت است. با طنین صدای اذان، مهمانان ساختمان بهشت و میزبانان برای خواندن نمازجماعت قامت می بندند. بعد از اقامه نماز و صرف صبحانه کاری «قرار جهادی خدمت» شروع می شود.

در این دیدار صبحگاهی گروه حراست شهرداری تهران به سرپرستی «محمد مقدم» مهمان «حسین پیرهادی» در ناحیه ۶ شدند تا از نزدیک در جریان روند کار و انجام پروژه های نیمه کاره و در دست اجرا قرار بگیرند.

  • ایجاد مسیر ویژه خودروهای امدادی

ترافیک، گره کور و جدانشدنی این روزهای پایتخت است. به ویژه در محدوده میدان ونک که شاهراه اتصال شمال و جنوب تهران محسوب می شود و تعداد زیادی از سازمان های دولتی، خصوصی و خدماتی و درمانی را در خود جای داده است. تصور کنید در این شرایط یک حادثه غیرمترقبه رخ دهد. در ساده ترین شکل تردد آمبولانس ها به سمت بیمارستان هاشمی نژاد با مشکل همراه است. ایجاد خط ویژه برای خودروهای امدادی دغدغه اصلی شهردار ناحیه۶ است. پیرهادی می گوید: «در صورت بروز حادثه و نیاز به خودروهای امدادی، با ترافیک موجود به هیچ عنوان امکان کمک رسانی در زمان مناسب وجود ندارد. به همین دلیل ایجاد خط ویژه برای این گونه خودروها بسیار ضروری است.» رئیس کل حراست شهرداری تهران ضمن تأکید بر حقوق شهروندان تهران، ایجاد این خط ویژه را درصورتی که مطالعات و بررسی های تخصصی آن انجام شود و مراجع ذیصلاح نظر مساعد خود را اعلام کنند، برای مدیریت بحران در مواقع مختلف بسیار مهم می داند.

پرونده گودها روی میز شهردار

  • ساماندهی گودهای رهاشده

حکایت گودهای رهاشده تهران و تبعات آن برای شهر و همسایه هایش این روزها یکی معضلات مهم زندگی شهری محسوب می شوند؛ گودهایی که علاوه بر ایجاد آلودگی زیست محیطی و به خطر انداختن ایمنی شهروندان تبعات اجتماعی فراوانی هم دارند. بازدید از گودهای رهاشده و بررسی وضعیت آنها بخش دیگر بازدیدهای قرار خدمت گروه حراست شهرداری تهران از ناحیه ۶ است. نخستین مقصد، گودی است که به گفته شهردار ناحیه بیش از ۵ سال رهاشده. مالک ساختمان مجاور این گود با دیدن رئیس حراست به سرعت خود را به او می رساند و از او درباره تعیین تکلیف این گود پرس وجو می کند. چون هرگونه بی توجهی به این مسئله، افزایش احتمال تخریب ساختمان های اطراف را در پی خواهد داشت و می تواند صدمات جبران ناپذیری را سبب شود. رئیس حراست این موضوع را جزو اولویت های طرح در جلسه نظارت ستادی منطقه که با حضور شهردار تهران برگزار می شود عنوان می کند.

پرونده گودها روی میز شهردار

  • بازگشایی سرای محله کاووسیه

بازدید از ساختمان های متعلق به شهرداری و بررسی مشکلات آنها برای ارائه خدمات بهینه به شهروندان و بهره مندی از مزایای فرهنگی و اجتماعی دیگر برنامه بازدید گروه حراست در ناحیه ۶ است. ساختمان سرای محله کاووسیه متعلق به شهرداری تهران است که از چند ماه پیش به ساختمانی متروکه تبدیل شده و اهالی محله امیدوارند با حضور رئیس حراست شهرداری تهران، درهای آن به روی آنها گشوده شود. مقدم در این بازدید با تأکید بر اینکه ساختمان های شهرداری تهران متعلق به مردم است می گوید: «حتماً سرانه خدمات فرهنگی و اجتماعی ناحیه باید افزایش پیدا کند.» او همچنین دستورات لازم را برای ارائه پیگیری های حقوقی و تعیین تکلیف وضعیت این ساختمان و ساختمان های این چنینی صادر می کند.

  • ارائه خدمات بر مبنای نیازهای هر محله

مقدم در ادامه این جلسه می گوید که ضروری است در مناطق مختلف آنالیز جمعیت بر پایه اطلاعات مختلف صورت بگیرد تا بر مبنای آن بتوان برنامه های مناسبی برای شهروندان طرح ریزی کرد و خدمات شهری متناسب با ظرفیت موجود توسعه یابد.
بازدید از چندین طرح و پروژه در ناحیه ۶ منطقه ۳ از مقاصد بعدی مدیران حراست کل شهرداری تهران است و سپس فهرست مهم ترین چالش ها و موانع برای طرح در جلسه نظارت ستادی تهیه می شود.

پرونده گودها روی میز شهردار

عباس حاج بیگی/ از اهالی محله دولت

  • راه اندازی بازار تره بار

وجود یک میدان میوه و تره بار برای تأمین نیازها و مایحتاج اولیه یکی ضروریات هر محله است. اما متأسفانه در محله دولت و زرگنده هیچ بازار میوه و تره باری نیست و اهالی برای خرید روزمره راهی محله های اطراف و همسایه می شوند و همین موضوع باعث اتلاف وقت و انرژی و زمینه ایجاد مشکلات فراوان می شود.
علاوه بر این رسیدگی به وضعیت نظافت محله به ویژه شست وشوی مرتب و بادقت مخازن زباله از دیگر مشکلات محله دولت است. اغلب کارگران شهرداری در زمان جابه جایی مخازن پس از تخلیه، آنها را بدون شست وشو در گوشه ای از خیابان رها می کنند که چشم انداز زشتی ایجاد می کند و به مرور زمان حتی باعث انتشار بیماری ها می شود.

پرونده گودها روی میز شهردار

علی جم زاده/ دبیر شورایاری محله کاووسیه

  • ساخت پارکینگ برای کاهش بار ترافیک

محدوده میدان ونک بافتی تجاری و خدماتی و تفریحی دارد. به دلیل فراوانی وجود ارگان های مهم دولتی و خصوصی، ۷ بیمارستان و سایر نهادهای خدماتی بار ترافیک در محدوده میدان ونک و خیابان های اطراف آن در ساعت های اداری وکاری غیرقابل کنترل است؛ به ویژه در این روزهای کرونایی که مردم بیشتر از وسیله نقلیه شخصی استفاده می کنند. مهم ترین کار برای ساماندهی این حجم خودرو و شلوغی، ساخت پارکینگ است. البته برای حل معضل و ساخت پارکینگ بارها زمین ها و فضاهای مناسب به شهرداری پیشنهاد داده شده تا از ظرفیت آنها برای ساخت پارکینگ مکانیزه و چند طبقه استفاده شود. اما با همه پیگیری های انجام شده به دلیل اینکه وظیفه ساخت پارکینگ با شهرداری نیست و باید کار از سویی ک سرمایه گذار اجرا شود.

  • بازدید از مسجد ولایت

یکی از مسیرهای بازدید تیم حراست شهرداری تهران از ناحیه ۶ مسجد ولایت است؛ مسجدی که در ۵۰۰ متری میدان ونکواقع شده وبانی ساخت و تجهیز آن شهرداری بود. اما از مدتی پیش آموزش و پرورش از آن استفاده می کند.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط نیوز