بهره برداری نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی در شهرک صنعتی سمنان
سرویس اجتماعی - نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از سمنان، ظهر امروز نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی یک شرکت تولیدی واقع در شهرک صنعتی شرق سمنان مورد بهره برداری قرار گرفت.

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان در برنامه بازدید و بهره برداری از این پروژه اظهار کرد: پانل های خورشیدی روی سقف سوله انبارهای این شرکت نصب شده و مساحتی حدود یک هزار مترمربع را به خود اختصاص داده است.

سیدمحمد حسینی نژاد اضافه کرد: متوسط انرژی تولیدی سالانه این نیروگاه، ۱۷۵ هزار کیلووات ساعت و نرخ پایه خرید آن ۱۲ هزار و ۷۴۰ ریال است که با اعمال ضریب نرخ تعدیل در سال نخست به بیش از ۲۰ هزار ریال خواهد رسید.

وی تصریح کرد: به منظور نصب و بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار پروژه، اعتبار صرف شده و طی یک ماه کلیه مراحل طراحی، نصب و راه اندازی آن به اجرا درآمده است.

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: جلوگیری از انتشار آلایندگی CO۲ به میزان ۱۲۳ تن در سال، صرفه جویی ۴۹ هزار مترمکعب مصرف گاز طبیعی در سال، صرفه جویی به مقدار ۳۸ هزار و ۵۰۰ لیتر در مصرف آب یک سال و  جلوگیری از انتشار آلاینده های محلی به میزان یک هزار و ۵۰ کیلوگرم در سال، ازجمله ویژگی و شاخص های زیست محیطی بهره برداری از این نیروگاه خورشیدی است.

حسینی نژاد با اشاره به این که در حال حاضر ۵۸ نیروگاه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب زیر ۲۰۰ کیلووات در استان سمنان نصب شده است، خاطرنشان کرد: مجموع ظرفیت تولیدی این نیروگاه ها ۷۶۱ کیلووات است.

منبع : خبرگزاری فارس