بازبینی دوباره پلتفرم مثبت زندگی و نظارت بر عملکرد استان ها  -  230 هزار نفر در نوبت دریافت خدمات
سرویس اجتماعی - رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جمعی از نخبگان و صاحب‌نظران دارای معلولیت، از بازبینی مجدد پلتفرم مثبت زندگی و نظارت بر عملکرد استان‌ها خبر داد و گفت: مراکز مثبت زندگی به عنوان پنجره واحد بهزیستی بروز و ظهور کرده است؛ لذا نباید ارائه خدمت مشمول زمان شود؛ چراکه در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - همزمان با چهارمین روز گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت، حجت الله عبدالملکی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی محمد قادری - رئیس سازمان بهزیستی کشور با جمعی از نخبگان و صاحب نظران دارای معلولیت دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار جمعی از نخبگان و صاحب نظران دارای معلولیت در خصوص چالش ها و مشکلات پیشرو همچون نادیده گرفتن قشر دارای معلولیت شنوایی در تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، اجرای سهم ۳ درصد استخدام معلولان شنوایی در سازمان ها و دستگاه های دولتی، ثبت زبان اشاره ایرانی، اجرای کامل قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، نظارت بر عملکرد دستگاه های متولی مناسب سازی، رونق کسب و کارهای زنان هنرمند دارای معلولیت و ... را صحبت کردند.

علی محمد قادری - رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه مهارت در کنار تخصص را عاملی موثر برای راهبری ارتقای سطح موجود عنوان کرد و گفت: دغدغه های مطرح شده باید به صورت ملی و بومی پیگیری شود. موضوع ازدواج یکی از موضوعات مهمی است که در سبک و سیاق یک ازدواج آسمانی و آسان باید زیرمجموعه ها را رهنمون کنید و ما نیز کمک خواهیم کرد. ورزش معلولان موضوعی پراهمیت است افرادی که دچار مشکلات جسمانی هستند باید ورزش متناسب با نوع و شدت معلولیت را انتخاب کنند و لذا باید در این حیطه سرمایه گذاری صورت پذیرد.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور معافیت های مالیاتی، سربازی و کفالت را از دغدغه جامعه افراد دارای معلولیت عنوان کرد و گفت: حوزه حقوقی با جامعه معلولان هم اندیشی داشته باشند و بازنگری صورت گیرد تا راهگشا باشد.

وی مناسب سازی را موضوع پرچالش برشمرد و گفت: موضوعات بدون هیچ ملاحظه ای در دست پیگیری است؛ چراکه شرط حضور همه مردم در یک شهر تامین حداقل های اولیه شهری است تا بتوانند حضور و مشارکت اجتماعی داشته باشند.

قادری، اشتغال، مسکن و معیشت را از موضوعات مهم عنوان کرد و گفت: تامین مسکن از اقدامات خوب و ماندگار سازمان بهزیستی کشور است؛ در حالی که بهزیستی تنها متولی ساخت مسکن نیست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر حضور مسئولان شبکه های مردم نهاد فعال در کمیته پیگیری قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت تاکید کرد و گفت: براساس بودجه باید اولویت سنجی برای رفع کاستی ها و تحول آفرینی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، وی از بازبینی مجدد پلتفرم مثبت زندگی و نظارت بر عملکرد استان ها خبر داد و در پایان گفت: مثبت زندگی به عنوان پنجره واحد بهزیستی بروز و ظهور کرده است؛ لذا نباید ارائه خدمت مشمول زمان شود؛ چراکه در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا