خبر مهم استاندار تهران از تخصیص بودجه برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت
سرویس اجتماعی - استاندار تهران گفت: حتما در بودجه سال آینده بودجه‌ای اختصاصی و ردیف برجسته‌ای برای حل مشکل هوای تهران خواهیم داشت.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - محسن منصوری استاندار تهران در پایان جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات گفت: امروز در شهرستان شمیرانات حضور پیدا کردیم تا بازدیدی از این شهرستان داشته باشیم. در ابتدا در جلسه شورای تامین با حضور همه دستگاه های عضو حضور پیدا کردیم. بی تردید یکی از مسائل مهم شهرستان امنیت است که خوشبختانه امروز در آرامش و امنیت کامل به سر می برد و مشکل خاص امنیتی در شهرستان وجود ندارد.

او افزود: جلسه دوم شورای اداری بود که در این نشست مسائل اصلی شهرستان را بررسی کردیم. در بخشی از این جلسه نیز مسائل قبلی شهرستان را مورد بازخوانی قرار دادیم. با توجه به تغییر و تحولات در دولت ممکن است در این فرایند برخی دستگاه ها دچار سستی شده باشند اما به هیچ عنوان نباید در این حوزه خللی در خدمت رسانی به مردم وارد شود. بر همین اساس تاکید شد که مدیریت شبانه روزی جهادی با هدف حل مسائل مردم مورد توجه همه مسئولان شهرستان شمیرانات قرار گیرد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع آلودگی هوا در تهران توضیح داد: این موضوع از مسائل قدیمی و کهنه تهران محسوب می شود، به شکلی که در فصول سرد سال شاهد افزایشی آلودگی هوا هستیم. بر همین اساس باید چند کار برای حل این مساله در ابعاد مختلف انجام شود.

منصوری تاکید کرد: در ابتدا باید عزم ملی برای حل مساله آلودگی هوا ایجاد شود که خوشبختانه در سطح دولت شخص رئیس جمهوری مصمم هستند این موضوع را حل کنند. به طور قطع بخشی از اقدامات بلندمدت و در سطح ملی هستند. ما نمونه های موفقی در دنیا در خصوص حل این موضوع داریم به شکلی که در پروژه های ۱۰ تا ۲۰ ساله با اختصاص منابع لازم این مشکل را حل کردند.

او افزود: باید در بودجه های سنواتی اعتبارات لازم برای این اقدامات پیش بینی شود. قانون هوای پاک قانون خوبی است که تکالیف دستگاه ها را به تفکیک مشخص کرده است و باید بر همان مبنا عمل کنید و منابع لازم را نیز در بودجه های سنواتی پیش بینی کنید.

منصوری گفت: در کوتاه مدت نیز باید طرح هایی را اجرایی کنید که بعضا محدودیت هایی را به همراه دارد. ظرف روزهای اخیر شاخص هوای تهران حدود عدد ۱۵۰ بوده، هر چند امروز وضع کمی بهتر شده است اما با توجه به این شرایط باید محدودیت هایی را اعمال کنیم که یکی از آن ها غیرحضوری شدن مدارس و دیگری تشدید برخورد با خودروهای آلاینده بوده است.

او ادامه داد: البته این کنترل مطلق نبوده است چراکه نمی توانیم مانع ورود وسایل نقلیه ای شویم که مواد فاسدشدنی را حمل می کنند و از نقطه ای با فاصله زیاد به سمت تهران حرکت کرده اند. این موضوع تبعات ترافیکی و امنیتی دارد البته در این ایام فعالیت بخشی از صنایع آلاینده با هدف کاهش آلودگی هوا متوقف شده است.

منصوری تاکید کرد: در بودجه ۱۴۰۱ حتما بودجه اختصاصی و ردیف برجسته ای برای حل مشکل هوای تهران خواهیم داشت.
 

منبع : همشهری آنلاین