گاز گرفتگی باعث مرگ مرد 37ساله در دشتروم بویراحمد شد

گاز گرفتگی باعث مرگ مرد 37ساله در دشتروم بویراحمد شد

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک مرد 37ساله ساکن روستای چال بنیو دشتروم از توابع این استان بر اثر گاز گرفتگی جان باخت . ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - جهانبخش وحدت نژاد روز شنبه اظهار داشت: این حادثه در ساعت ۹ و سه دقیقه امروز گزارش شد و بلافاصله پایگاه اورژانس دشتروم به محل گازگرفتگی اعزام شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هنگام رسیدن آمبولانس متاسفانه مرد ۳۷ ساله که تبعه افغان بوده، دچار جمود نعشی و فوت شده بود.

وحدت نژاد بیان کرد: هرساله با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی در ساختمان ها و منازل مسکونی، به دلیل رعایت نکردن هشدارهای ایمنی و سهل انگاری هایی که به وفور از سوی هم وطنان صورت می گیرد، شاهد روی دادن حوادث ناگواری در این زمینه هستیم.

مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن را به مرگ خاموش تشبیه کرده اند.

علایم و نشانه های مسمومیت با گاز منوکسید کربن می تواند به شکل موارد بسیار متفاوت در افراد نمایان شده و در اثر تماس طولانی با گاز  منوکسیدکربن، علائمی شبیه سردرد، سرگیجه، افزایش شدید ضربان قلب در ابتدا، وزوز گوش و خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، تپش قلب، کاهش سطح هوشیاری، آسیب های دائمی به سیستم عصبی، کما و در نهایت مرگ رخ می دهد.

تلفات جانی ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن بسیار نگران کننده است، طی ۶ ماهه اول در سال ۱۳۹۹، تعداد ۳۳ مورد گزارش مسمومیت با گاز CO به مرکز اورژانس استان گزارش شده که، از این تعداد ۲نفر به علت شدت صدمات فوت شدند،

منبع : رکنا