اگر مادر زنده شود

اگر مادر زنده شود

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - هفته‌نامه‌ی دوچرخه > معرفی کتاب: همه‌ی نوجوانانی که با کتاب‌خواندن نفس می‌کشند، با این وسوسه آشنا هستند که دوست دارند یا به دنیای پر رمز و راز کتاب‌هایشان قدم بگذارند یا شخصیت‌های کتاب را به‌صرف یک فنجان چای و گفت‌وگویی دوستانه از کتاب بیرون بکشند و بیاورند به این دنیا!

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - به راستی چه هیجانی خواهد داشت اگر بشود «هری پاتر» و «جان اسنو» و «شازده کوچولو» و «دوریان گری» را آورد به این دنیا! چه شود!

از قضا پدر «مگی»، متخصص تعمیر و نگه داری کتاب های قدیمی، همین قدرت را دارد. اگر داستانی بخواند، شخصیت هایش میان اتاق پذیرایی و اتاق ها و آشپزخانه ظاهر می شوند و با سردرگمی به مگی نگاه می کنند. برای همین پدر هیچ وقت برای مگی داستان نمی خواند، آخر دلش نمی آید بیچاره ها را گیج کند و از افسانه ای بودن بیندازد!

یک روز غریبه ای جلوی خانه ی آن ها پیدا می شود؛ غریبه ای که پدر را خیلی خوب می شناسد... آرام آرام مگی از گذشته سر درمی آورد. می فهمد پدرش سال ها پیش از یک داستان شیطانی را بیرون کشیده و به جایش مادر مگی به کتاب رفته. می فهمد آن شیطان، پدرش را برای استخراج گنج داستان ها می خواهد. می فهمد لشکر آن شیطان در صف مانده اند تا پدر با قدرت صدایش آن ها را بیرون بیاورد...

میان تمام این تعقیب و گریزها و تجدید دیدارهای غیر دوستانه، مگی یک سؤال کوچک اما بزرگ دارد:

می شود مادرش دوباره زنده شود؟ یعنی می شود مادر واقعی اش دوباره به این دنیا بیاید و مگی از تمام این سال های دور از او برایش بگوید؟

  • سیاه دل

نویسنده: کورنلیا فونکه

مترجم: شقایق قندهاری

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

قیمت: ۳۶هزار تومان

نگار مطیع از اهواز

منبع : همشهری آنلاین