پدربزرگ و مادربزرگ  شگفت انگیز

پدربزرگ و مادربزرگ شگفت انگیز

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - هفته‌نامه‌ی دوچرخه: هیچ‌وقت برای دنبال‌کردن رؤیاها، زود یا دیر نیست. این پیام پدربزرگ و مادربزرگی شگفت‌انگیز است که در اخبار رسانه‌های جهان مشهور شده‌اند. دلیلش هم ساده است: تصمیم گرفته‌اند متوقف نشوند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - داستان الهام بخش آن ها یادآور خوبی است که ما همیشه می توانیم کارهایی باورنکردنی انجام دهیم. درست مثل «مانفرد اشتاینر» که در ۸۹سالگی موفق شده مدرک دکترای فیزیکش را بگیرد. هرچند که او پزشک بود و واقعاً به دکترای دیگری نیاز نداشت.

دکتر اشتاینر پس از بازنشستگی متوجه شد که بالأخره وقت دارد کاری را انجام دهد که همیشه دوست داشته است؛ یعنی تحصیل در رشته ی فیزیک. او ابتدا در چند کلاس شرکت کرد، اما بعد تصمیم گرفت در این رشته هم دکترا بگیرد. البته مدت زیادی طول کشید تا دکتر اشتاینر تحصیلات خود را در مقطع دکترا به پایان برساند. دکتر اشتاینر، نوجوانانی را که در سرشان رؤیایی برای آینده دارند تشویق می کند و می گوید: «رؤیایت را دنبال کن و از آن دست نکش.»

پدربزرگ و مادربزرگ  شگفت انگیز

«جولیا هاوکینز» هم مادربزرگ جذابی است که در ۱۰۵سالگی رکورد می زند! او هفته ی گذشته با دویدن مسافت ۱۰۰ متری در کم تر از ۶۲ ثانیه، رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد!

جالب این جاست که تا پیش از شرکت خانم هاوکینز در این مسابقات، گروه سنی خاصی برای دوندگان زن بالای ۱۰۴ سال وجود نداشت و مسئولان مجبور شدند برای او یک گروه ایجاد کنند.

دویدن، رشته ی اصلی این مادربزرگ سرحال نیست؛ او بیش تر عمرش را دوچرخه سواری کرده است. اما چندسال پیش شروع به دویدن کرد و اولین رکورد جهانی خود را در سال ۲۰۱۷ ثبت کرد.

خانم هاوکینز دوست دارد همه به خصوص نوه هایش را به فعال بودن تشویق کند تا همیشه مثل او سرحال بمانند. او به جولیای توفانی معروف است!

منبع : همشهری آنلاین