انهدام باند قاچاق انسان در جنوب تهران  -  26 مرد گروگان گرفته شده بودند
سرویس اجتماعی - 26 مرد در جنوب تهران که گروگان گرفته شده بودند در یک عملیات پلیسی نجات پیدا کردند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - عصر امروز یکشنبه 14 آذر ماه، ماموران کلانتری 160 خزانه در جریان آدم ربایی 26 مرد اهل کشور افغانستان در یک خانه از سوی 4 گروگانگیر قرار گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

با این اطلاعات، تیم های ضربتی و عملیاتی پلیس با هماهنگی مقام قضایی راهی این محل شدند و خانه مورد نظر را محاصره کردند. از آنجا که جان گروگان ها در خطر بود، مأموران پلیس تصمیم گرفتند با 4 گروگانگیر وارد مذاکره شوند و آنها را مجبور کنند خودشان را تسلیم پلیس کنند.

مذاکره پلیس برای تسلیم شدن گروگانگیر ان نتیجه ای نداشت و با توجه به خطری که 26 مرد را تهدید می کرد، مأموران پلیس عملیات نجات را آغاز کردند و در یک عملیات غافلگیرانه و قبل از اینکه گروگانگیران دست به اقدام دیگری بزنند زمینگیر شدند.

تحقیقات میدانی پلیس مشخص کرد 26 مرد توسط 4 قاچاقچی انسان در ازای دریافت پول از افغانستان به جنوب تهران  و در محله خزانه منتقل شدند.

همچنین ماموران پلیس در بازرسی از خانه متهمان مقدار زیادی پول نقد، شوکر و 2 خودرو که متهمان را از افغانستان به تهران آورده بودند کشف کردند.

بررسی ها نشان از آن دارد که 26 گروگان قصد ورود غیرقانونی از افغانستان به ایران را داشتند که توسط 4 قاچاقی انسان به تهران منتقل و گروگان گرفته شده اند و قاچاقچیان برای رهایی گروگان ها با خانواده های آنها تماس گرفته تا مبالغ اعلامی را به حسابشان واریز کنند که پلیس خیلی زود پرده از راز این گروگانگیری برداشته و متهمان را دستگیر کردند.

بنابراین گزارش، با دستور بازپرس پرونده 4 گروگانگیر برای برسی های بیشتر در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفتند.

منبع : رکنا