نجات 35 کوهنورد مفقود شده در توچال

نجات 35 کوهنورد مفقود شده در توچال

۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نجات ۳۵ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات توچال طی چهار عملیات‌ خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از تهران، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از دریافت گزارش مفقودی کوهنوردان، تیم عملیاتی امداد و نجات کوهستان آتش نشانی شهرداری تهران به محل حادثه اعزام و تیم های پشتیبانی نیز به صورت آماده باش درآمدند.

وی افزود: در محل حادثه صداهای زیادی مبنی بر کمک خواهی افراد به گوش می رسید، که به همین دلیل آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند، گروهی به سمت صداها و گروهی به سمت فرد گرفتار که تماس گرفته بود، رفتند که در نهایت ۱۶ نفر آقا و خانم پیدا شدند، که به دلیل کولاک و گم کردن مسیر در کوه مانده بودند، این افراد به ایستگاه هفت منتقل شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه گروه دیگر هم آقای تماس گیرنده را پیدا کردند و در همان زمان متوجه شدند، دو نفر دیگر هم در همان محدوده هستند و آن ها نیز پیدا شدند، اضافه کرد: گروه دوم در حالی که در حال انتقال سه نفر به پایین بودند، گروه ۱۶ نفره دیگری که مسیر را گم کرده بودند، پیدا کردند و همه نفرات به سمت ایستگاه هفت منتقل شدند.

نجات 35 کوهنورد مفقود شده در توچال

وی افزود: بدین ترتیب در طی چهار عملیات ، ۳۵ نفر شامل ۱۹ خانم و ۱۶ آقا نجات یافتند.

منبع : خبرگزاری فارس