قتل پدر و مادر با اسلحه صداخفه کن در تهران  -  سرنوشت سینا بعد از 8 سال
سرویس اجتماعی - پسر جوانی که با شلیک گلوله پدر و مادرش را به قتل رسانده و با رضایت اولیای دم از قصاص نجات یافته بود، از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. وی در دادگاه ابراز پشیمانی کرد و گفت تحت تأثیر مصرف مواد محرک دست به این جنایت زده است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - رسیدگی به این پرونده از آذر سال 92 با گزارش قتل زن و مرد میانسالی در خیابان بهار آغاز شد. مأموران پس از بررسی متوجه شدند که این زوج با اسلحه مجهز به صداخفه کن به قتل رسیده اند.در تحقیقات بعدی مشخص شد پسر 22 ساله خانواده به نام سینا دست به جنایت زده است.

رضایت به شرط ترک اعتیاد  و ادامه تحصیل در زندان

به این ترتیب وی بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد و گفت: من هیچ اختلافی با پدر و مادرم نداشتم. آن شب وقتی از خواب بیدار شدم به سراغ صندوقچه پدرم رفتم و اسلحه ای را که مجهز به صدا خفه کن بود برداشتم و پدر و مادرم را کشتم. ساعاتی بعد وقتی متوجه کارم شدم وحشت کردم اما کاری از دستم بر نمی آمد.

پس از آن برادر و خواهر متهم به عنوان اولیای دم اعلام کردند با دو شرط حاضر به گذشت از برادرشان هستند؛اول اینکه مواد مخدر را ترک کند و دوم اینکه ادامه تحصیل بدهد.

در حالی که بیش از هشت سال از این جنایت گذشته بود پرونده سینا برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.در این جلسه متهم ضمن ابراز ندامت گفت: بیش از هشت سال است که در زندان هستم، می دانم چه اشتباه بزرگی کرده ام. مصرف زیاد مواد مخدر باعث شد دست به چنین جنایتی بزنم و از خانواده ام عذرخواهی می کنم.

من در زندان مواد را کنار گذاشتم و درس خواندم و علاوه بر اینکه موفق شدم لیسانسم را بگیرم، معرق کار حرفه ای هم شده ام. سعی کرده ام در مدتی که در زندان هستم خودم را اصلاح کنم و فرد مثبتی برای جامعه ام باشم.سپس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: اولیای دم با دو شرط ترک مواد و ادامه تحصیل، متهم را بخشیده اند. حالا او دو شرط اولیای دم را اجرا کرده و از قضات می خواهم او را عفو کنند.در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع : رکنا