افتتاح فیتور 2022 با حضور ایران و بیش از 100 کشور جهان

افتتاح فیتور 2022 با حضور ایران و بیش از 100 کشور جهان

۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - چهل و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور، با حضور ۱۰۷ کشور و حدود ۷هزار شرکت، در مادرید پایتخت اسپانیا افتتاح شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - این نمایشگاه که تا ۲۳ ژانویه ( ۳بهمن ۱۴۰۰) ادامه دارد، به دنبال کمک به بازیابی صنعت گردشگری و افزایش تعداد بازدیدکنندگان، تقریباً دو سال پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا است. 

پادشاه اسپانیا، فیلیپ ششم و ملکه لتیزیا، چهل و دومین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری، فیتور ۲۰۲۲ را در محل برگزاری نمایشگاه های مادرید، (IFEMA) افتتاح کردند. 

اگرچه مسئولان این بخش انتظار ندارند که گردشگری تا سال ۲۰۲۳ به سطح قبل از همه گیری بازگردد، اما کارشناسان بر این باورند که ارقام اقتصاد گردشگری در سال ۲۰۲۲ نزدیک به سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

فیتور با هدف رهبری این بهبود و راه اندازی مجدد گردشگری، امسال مشارکت حضوری را برای نمایشگاه انتخاب کرد اما قالب آنلاینی را که در نسخه ۲۰۲۱ پذیرفته شده بود نیز حفظ کرده است. 
مادرید قرار است در طول دوره پنج روزه این نمایشگاه، میزبان ۹۰ هزار نفر باشد که ۶۰ هزار نفر از آن ها متخصص صنعت گردشگری هستند.

همچنین این نمایشگاه در آخر هفته پذیرای عموم علاقمندان از سراسر دنیا خواهد بود. 
با حدود ۶۰۰ غرفه دار و ۷ هزار شرکت، ارقام نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ هنوز با آمار ثبت شده در سال ۲۰۲۰ (که درست قبل از شروع همه گیری برگزار شد) فاصله زیادی دارد. در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۰، بیش از ۹۰۰ غرفه دار، ۱۱ هزار شرکت، ۱۶۵ کشور و ۲۵۰ هزار بازدیدکننده شرکت کرده بودند. 
امسال در غرفه ایران ۱۴ شرکت کننده ایرانی در حوزه تورهای ورودی، صنایع دستی و سوغات ایرانی حضور دارند.

 

منبع : خبرگزاری فارس