60 درصد مردم قزوین به طور مستمر خون می دهند

60 درصد مردم قزوین به طور مستمر خون می دهند

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل انتقال خون قزوین گفت: طبق آمارها در سال جاری ۵۸.۵۲ درصد اهداکنندگان خون را در استان، اهداکنندگان مستمر تشکیل می‌دهند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از قزوین، مریم مدرسی مدیرکل انتقال خون قزوین صبح امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد آمار اهداکنندگان مستمر خون در استان قزوین، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۵۴.۹۴ درصد از اهداکنندگان خون استان مستمر بودند.

وی گفت: در ۹ ماهه امسال ۲۹ هزار و ۷۱۷ مورد اهدای خون در پایگاه های انتقال خون استان قزوین به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۳۹۱ نفر را اهداکنندگان مستمر تشکیل داده اند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین افزود: با توجه به افزایش سن اهداکنندگان مستمر در تلاش هستیم با روش های مختلف از جمله برگزاری پویش ها، بر تعداد اهداکنندگان مستمر جدید بیفزاییم.

این مسوول با بیان اینکه نیاز خیلی از بیماران بستری در مراکز درمانی و بیمارستانی به خون و فرآورده های مربوط به آن دائمی و مستمر است، یادآور شد: براساس مطالعات انجام شده، هر واحد اهدای خون می تواند منجر به نجات جان سه بیمار شود.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه باید با کمک رسانه ها شاهد ترویج فرهنگ اهدای خون باشیم، یادآور شد: در حال حاضر ۲ مرکز انتقال خون در شهرهای قزوین و تاکستان و یک مرکز سیار نیز در شهرستان های مختلف استان پذیرای اهداکنندگان خون هستند.

منبع : خبرگزاری فارس