ماجرای شلیک اشتباهی پلیس که باعث مرگ زنی جوان شد  -  اتهام قتل شبه عمد در شلیک اشتباهی پلیس!
سرویس اجتماعی - پرونده شلیک اشتباهی پلیس در اهواز که باعث مرگ زنی جوان شده بود، با اتهام قتل شبه‌عمد به دادگاه فرستاده شد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - خبرگزاری صداوسیما، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور گفت: براساس اظهارنظر بازپرس و بررسی های صحنه حادثه، نهم مهر امسال چندین سرقت به صورت زورگیری در اهواز رخ می دهد. یکی از آنها خانمی بود که به کلانتری مراجعه و اعلام کرد که سارقان طلاجات او را زورگیری کردند و سوار بر پژوپارس سفید از محل متواری شدند. مورد دیگری هم مبنی بر زورگیری گزارش شد و به همین دلیل مأموران به دنبال دستگیری سارقان به پژوپارس سفیدرنگی برخورد کردند که ظاهرا مشابه خودروی سارقان بود.
حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان ادامه داد: مأموران این خودرو را از طریق یک خودروی نیروی انتظامی و دو خودروی شخصی تعقیب می کنند که عملیات تعقیب و گریز حدود ۸۰۰متر بیشتر نبوده است. ظاهراً راننده خودرو به ایست پلیس توجه نمی کند و بعد از شلیک ۲ تا ۳تیر هوایی همچنان ماشین متوقف نمی شود. متعاقب آن یک تیر مستقیم از شیشه عقب به خودرو شلیک می شود که به یک خانم در این ماشین اصابت می کند و درجا کشته می شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور افزود: وقتی ماشین متوقف می شود مأموران مشاهده می کنند که یک زن و شوهر با بچه ای ۲ساله در این خودرو بوده اند و راننده ادعا می کند که متوجه ایست پلیس نشده است. مأموران هم تصور می کنند که چون شیشه های خودرو دودی بوده و به فرمان ایست هم توجهی نکرده، همان ماشین حامل سارقان بوده است.

حجت الاسلام پورخاقان گفت: در هر حال راننده می گوید که متوجه صدای تیرهای هوایی نشده و فکر هم نمی کرده کسی در تعقیبش باشد و زمانی متوجه می شود که تیر به همسرش خورده بود.  وی افزود: در راستای انجام وظایف ذاتی و کشف جرم، بازپرس ما در صحنه حاضر و کارشناسی ها انجام شد.

در نهایت هم پرونده با صدور قرار جلب دادرسی به عنوان قتل شبه عمد با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد و پرونده در حال رسیدگی در سازمان قضایی نیروهای مسلح اهواز است، ما هم منتظر صدور حکم بدوی هستیم.

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس اجتماعی