هشدار سازمان هواشناسی برای 3 کلانشهر تهران ، کرج و اصفهان

هشدار سازمان هواشناسی برای 3 کلانشهر تهران ، کرج و اصفهان

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - سازمان هواشناسی از بارش پراکنده برف، باران و وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق تا آخر هفته خبر داد و برای ۳ کلانشهر کشور هشدار صادر کرد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا -  بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از امروز تا سه شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرامی حاکم است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان باعث افزایش غلظت آلایند های جوی و کاهش کیفیت هوا می شود.

دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات آذربایجان غربی بارش پراکنده پیش بینی شده است.

بعدازظهر چهارشنبه با گذر امواج تراز میانی جو از غرب کشور، بارش های پراکنده در نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می شود.

پنجشنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، غرب کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی شده است. در سایر مناطق شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بارش پراکنده و موقتی و وزش باد روی می دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی 4 تا 8 درجه ای دما به ویژه در نیمه شمالی پیش بینی می شود.

در زمان حاضر دمای هوا در تهران منفی یک درجه است که حوالی ساعت 16 به 8 درجه بالای صفر افزایش خواهد یافت. امروز در پایتخت باد در جهت شمال غربی و با سرعت حداکثر 7 کیلومتر بر ساعت می وزد.

نوع مخاطره: افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا

یکشنبه 1400/11/03: تهران، کرج، اصفهان.

دوشنبه 1400/11/04: تهران، کرج، اصفهان.

سه شنبه 1400/11/05: تهران، کرج، اصفهان.

اثر مخاطره: در صورت عدم کنترل منابع آلاینده(ثابت و متحرک)افزایش آلودگی هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در مناطق پرتردد و صنعتی احتمال افزایش آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها.

توصیه: اجتناب از رفت وآمدهای غیر ضروری در سطح شهر، بویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها.

منبع : رکنا