9 هزار هکتار طرح مرتعداری در جنوب کرمان احاله مدیریت شد

 9 هزار هکتار طرح مرتعداری در جنوب کرمان احاله مدیریت شد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای سیاست‌های ابلاغی سال ۱۴٠٠ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعداد ۵ طرح مرتعداری به مساحت ۹ هزار هکتار در منطقه جنوب کرمان به مجریان احاله گردید.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از ایسنا - حمزه  احمدی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان ضمن اشاره به امضای قرارداد احاله مدیریت طرح های مرتعداری  گفت : یکی از اولویت های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور مدیریت و حفاظت از مراتع است زیرا تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد مدیریت مراتع دچار مشکل خواهد شد.

وی  اظهار کرد: در اجرای طرح ۱۴٠٠۱۴۳ در راستای حفاظت و صیانت و همچنین احیای مراتع، ۵ طرح مرتعداری به مساحت ۹هزار هکتار در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه رسمی به نماینده مرتعداران مراتع شهرستان های جیرفت و رودبارجنوب احاله گردید.
 احمدی با اشاره به اینکه  در سال جاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، در تهیه و احاله طرح های مرتعداری در کشور پیشرو است افزود: مجریان طرح های مرتعداری علاوه بر معافیت ۳٠ ساله از هرگونه پرداخت عوارض سالیانه تمدید پروانه چرا، در صورت هرگونه احیا و توسعه و بهره برداری در سطح مراتع اولویت بهره برداری نیز با آنها می باشد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

آخرین اخبار سرویس اجتماعی