اتخاذ تدابیر اجرایی به منظور تسریع عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح نواب- تندگویان
سرویس اجتماعی - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای رفع موانع اجرایی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، که در جریان بازدید میدانی از روند پیشرفت پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان سخن می گفت، با بیان آنکه عملیات اجرایی پروژه به دلیل مواجهه با معارضات درشت دانه تاسیساتی همچون لوله آب 1100 میلیمتر، کمبود نقدینگی و دشواری های اجرای عملیات انحراف ترافیک، از برنامه زمان بندی تعیین شده بازمانده است، بر لزوم تسریع اقدامات عمرانی در حال اجرا در قالب یک برنامه زمان بندی فشرده تاکید کرد.

وی با بیان آنکه تمهیدات لازم به منظور فراهم ساختن امکان جابجایی معارضات تاسیساتی پروژه احداث تقاطع نواب- تندگویان پیش بینی شده است، از تعامل با پلیس راهور تهران بزرگ با هدف تسهیل عملیات انحراف ترافیک در این تقاطع خبر داد.

در بازدید میدانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان، سید مرتضی روحانی شهردار منطقه 16، تنی چند از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی و جمعی از دست اندرکاران اجرایی نیز حضور داشتند و طی آن بخش های مختلف این پروژه راهگشای عمرانی مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت.

طرح تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان شامل یک مسیر زیرگذر در امتداد باند شرق به غرب بزرگراه شهید تندگویان و یک پل چپگرد به منظور برقراری گردش ترافیکی شمال به شرق در محل تقاطع است.

غیرهمسطح سازی تقاطع بزرگراه های شهید یارجانی(نواب) و شهید تندگویان ضمن کاهش گردش های اضافی، بار ترافیک ورودی به میدان بهمن و بزرگراه آزادگان را کاهش داده و ضمن توزیع متناسب ترافیک عبوری، بر بهبود رفت و آمدهای محلی نیز اثرگذار است.

منبع : خبرگزاری فارس