پاره شدن طناب دار از گردن قاتل کرمانی  -  کابوس 13 ساله تمام شد
سرویس اجتماعی - در آیینی با حضور رییس کل دادگستری استان،با جلب رضایت ۲۰ نفر از اولیای دم یک پرونده، متهم به قصاص نفس پس از ۱۳ سال از زندان رهایی یافت. ...

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از رکنا - یدالله موحد  با تاکید بر این مطلب که هیچ لذتی بهتر از عفو، گذشت و سازش نیست، گفت: گذشت و عفو برای همه افراد به ویژه کسانی که فرصت انتقام دارند، اما گذشت می کنند، بسیار لذتبخش است.

به گفته موحد : با تلاش و همت مصلحین و مقامات قضایی شهرستان منوجان و با رفتار بزرگ منشانه و خیرخواهانه اولیای دم، قاتل ۳۸ ساله ای که ۱۳ سال از عمر خود را در زندان به سر برده و حکم قصاص وی صادر شده است، مورد بخشش قرار گرفت.

او ضمن تقدیر از افشارمنش رییس دادگستری، رضایی دادستان سابق و رهی از همکاران اداری دادگستری منوجان در راستای جلب رضایت اولیای دم این پرونده، گفت: گذشت اولیای دم در این پرونده با تبعیت از آموزه های دین مبین اسلام انجام شده و به زودی موجبات آزادی این شخص از زندان نیز فراهم می شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان، خطاب به اولیای دم این پرونده،گفت: دین مبین اسلام همواره تاکید دارد که مسلمان باید نسبت به همنوع و هم دین خود در حد توان گذشت و عفو داشته باشد و امروز که به این توصیه دین مبین اسلام عمل کردید و کار بهتر از قصاص را انجام داده و با اراده و تشخیص خود حیات مجددی به یک انسان داده اید، به یقین در پیشگاه خداوند ماجور خواهید بود.

موحد گفت: در سال جاری ۲۵ مورد قصاص نفس با همت اعضای شورا های حل اختلاف استان، مصلحین و حکمین قرآنی، مسوولان قضایی و سایر دست اندرکاران مربوطه به سازش ختم شده است.

منبع : رکنا