گام بلند پدیده اسکی ایران برای قهرمانی در المپیک 2022 -  سومین بانوی تاریخ ساز اسکی پرچمدار ایران شد
سرویس اجتماعی - عاطفه احمدی پدیده اسکی کشورمان که پس از هشت سال تلاش بی‌وقفه به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران راهی المپیک زمستانی 2022 چین شده، خود را برای حضور و کسب قهرمانی در این رقابت جهانی آماده می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از دماوند، ورزش اسکی امروز به یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار تبدیل شده که در تمام دنیا طرفداران زیادی در هر گروه سنی دارد و این رشته ورزشی به گونه ای است که در فصل زمستان می توانید در کوه های پوشیده از برف از دامنه هایش سرازیر شوید و لذت و هیجان را با هم در یک رشته ورزشی تجربه کنید.

حتی می توان به این نکته اشاره کرد که این رشته ورزشی برفی که تنها در فصل زمستان انجام آن امکان پذیر بوده، هم برای بدن و هم برای ذهن تان مفید است.

انواع اسکی روی برف شامل آلپاین و شمالی بوده که ورزش اسکی آلپاین از سال ۱۹۳۶ در مسابقات المپیک زمستانی برگزار شده است و از انواع آن می توان به مارپیچ کوچک، مارپیچ بزرگ، اسکی سرعت، سوپر جی، اسکی ترکیبی و اسکی مارپیچ کوچک یا اسلالوم اشاره کرد.

آبعلی؛ پایتخت اسکی ایران

شهر آبعلی در شهرستان دماوند و در مسیر محور هراز (تهران - مازندران) به واسطه داشتن قدیمی ترین پیست اسکی به عنوان پایتخت اسکی ایران شناخته شده که این پیست در فاصله 57 کیلومتری تهران امکاناتی نظیر تله اسکی و پیست بازی است.

در حال حاضر، فرزندی از پایتخت اسکی ایران توانسته با درخشش در میادین مختلف ورزشی داخلی و بین المللی مجوز حضور در بازی های المپیک زمستانی 2022 شهر پکن چین را کسب کند و طی روزهای آینده به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران راهی این مسابقات خواهد شد.

گام بلند پدیده اسکی ایران برای قهرمانی در المپیک 2022 -  سومین بانوی تاریخ ساز اسکی پرچمدار ایران شد

 

سومین بانوی تاریخ ساز ایرانی در المپیک

«عاطفه احمدی» متولد ۱۳۷۹ از شهرستان دماوند، عضو تیم ملی اسکی آلپاین بانوان ایران است که فعالیت های ورزشی خود در حوزه اسکی را از سن سه سالگی آغاز کرد و از ۱۱ سالگی وارد تیم ملی نونهالان و از ۱۵ سالگی وارد تیم ملی بزرگسالان اسکی ایران شد و از ۱۶ سالگی به عنوان نفر نخست تیم ملی اسکی ایران به فعالیت های حرفه ای خود ادامه داد.

این ورزشکار ملی پوش اهل شهر آبعلی تاکنون سه دوره جهانی شرکت کرده که در مسابقات جهانی سوئد در سال ۲۰۱۹ تاریخ ساز اسکی ایران شد و برای نخستین بار به فینال مسابقات راه یافت؛ همچنین در مسابقات جهانی ایتالیا در سال ۲۰۲۱ در زمینه مارپیچ بزرگ به مرحله نهایی راه یافت.

احمدی علاوه بر کسب نشان های رنگی در مسابقات داخلی اسکی کشور، دو مدال نقره و یک برنز آسیا را در کارنامه خود دارد و نائب قهرمان قاره آسیا به شمار می رود و حال باید خود را در سال 2022 در بزرگترین ماراتن جهانی اسکی یعنی المپیک محک بزند.

۴ سال پیش به ناحقی از حضور در مسابقات المپیک بازماندم/ رسیدن به المپیک رویای هر ورزشکاری است

پرچمدار کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران به المپیک ۲۰۲۲ پکن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دماوند با اشاره به مسیر رسیدن به این مسابقات اظهار کرد: از سن ۱۶ سالگی، نفر نخست تیم ملی اسکی آلپاین بودم و در دوره قبلی المپیک ۲۰۱۸ حقم بود که در این مسابقات شرکت کنم و به دلایل و مسائل غیرفنی و به ناحق نتوانستم به مسابقات اعزام شوم و اکنون هشت سال برای رسیدن به بازی های المپیک زمستانی تلاش کرده ام.

عاطفه احمدی افزود: امیدواریم در مسابقات المپیک پیش رو به عنوان تنها بانوی کاروان اعزامی ایران، نماینده خوبی برای ورزشکاران و بانوان کشورم باشم و بهترین عملکرد را در این بازی ها از خود به نمایش بگذارم؛ رسیدن به المپیک رویای هر ورزشکاری است و دوست داشتم که به آن برسم و خرسندم که توانستیم به رویای خود دست یابم.

وی گفت: اتفاق جالبی که در این دوره رخ داده، این است که پرچمدار کاروان اعزامی ایران به المپیک شدم و این افتخاری است که سکاندار این کاروان هستم و می توانم پرچم ایران را حمل کنم و این مسئولیتی سنگین بر عهده ام است، چراکه نماینده بانوان یک ملت هستم.

گام بلند پدیده اسکی ایران برای قهرمانی در المپیک 2022 -  سومین بانوی تاریخ ساز اسکی پرچمدار ایران شد

 

از حق خود دفاع کردم/ شرایط مسابقات انتخابی المپیک امسال فنی تر بود

عضو تیم ملی اسکی آلپاین ایران با اشاره به اینکه بیشترین راه برای رسیدن به بازی های المپیک را در مسابقات اسکی ترکیه با کسب یک طلا و دو نقره طی کردم، تصریح کرد: در این دوره، چند مرحله مسابقه انتخابی المپیک برگزار شد و با عنایت خداوند متعال در همه مراحل مقام نخست را کسب کردم و از حق اول بودن خود طی پنج سال گذشته دفاع کردم.

احمدی ادامه داد: شرایط مسابقات انتخابی المپیک امسال فنی تر بود و با توجه به اینکه در چند هفته برگزار شد، ورزشکارانی که به هر دلیلی نتوانسته بودند در یک هفته شرکت کنند، می توانستند در مسابقات هفته آینده توانایی خود را به نمایش بگذارند و شانس حضور در المپیک داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمرینات آماده سازی برای حضور در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین در حال انجام است و از روز ۱۰ بهمن ماه سال جاری اعزام خواهیم شد، بیان کرد: خوشبختانه رئیس فدراسیون اسکی و رئیس کمیته المپیک تاکنون حامی خوبی بوده اند و با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان تنها امید ورزشکاران است، امیدواریم بیش از گذشته مورد حمایت قرار گیریم تا برای رسیدن به آن چیزی که حق اسکی ایران است، تلاش کنیم.

گام بلند پدیده اسکی ایران برای قهرمانی در المپیک 2022 -  سومین بانوی تاریخ ساز اسکی پرچمدار ایران شد

 

اگر حمایت شوم، جزو ۳۰ نفر برتر اسکی دنیا خواهم شد/ بستر پرورش استعداد در آبعلی وجود ندارد

این اسکی باز شهرستان دماوند تأکید کرد: با توجه به اینکه اکنون در رتبه ۴۶ جهانی اسکی قرار دارم، اگر مورد حمایت قرار گیرم، قول می دهم که بهترین رتبه جهانی را کسب کنم و در مسابقات جهانی سال آینده جزو ۳۰ نفر برتر اسکی دنیا شوم.

احمدی با اشاره به نقش خانواده در موفقیت های او افزود: پدرم مربی اصلی من بوده و در هر دوره ای کنارم بودند و من تنهایی به المپیک نرسیدم، چراکه یک خانواده منجسم کنارم بودند و مادرم که همیشه حامی و مربی کنترل ذهنی ام هستند.

وی با بیان اینکه آبعلی پایتخت اسکی ایران و استعدادهای زیادی در حوزه ورزش اسکی دارد، گفت: بنا داشتم که بعد از دوره های قهرمانی، فعالیت استعدادیابی را آغاز کنم، اما متأسفانه بستری برای پرورش این استعدادها در شهرستان دماوند وجود ندارد.

پیست اسکی آبعلی دوباره به دوران اوج خود بازگردد/ امیدوارم نماینده خوبی برای ایران باشم

عضو تیم ملی اسکی آلپاین ایران تصریح کرد: بسیار علاقه داریم که پیست اسکی آبعلی دوباره به دوران مسابقات و اوج خود که میزبان مسابقات داخلی و خارجی بود، بازگردد و تأمین دستگاه هایی همچون برف ساز و برف کوب می تواند شرایط مطلوبی را جهت برگزاری مسابقات طی سال ها در این پیست فراهم کند تا علاوه بر بهره برداری های مالی و گردشگری، استعدادهای ورزشی را نیز پرورش داد.
احمدی در پایان اضافه کرد: امیدواریم دعای خیر مردم کشور و همشریانم بدرقه راهم برای حضور در مسابقات المپیک باشد و به بهترین نحو مسابقه بدهم و نماینده خوبی برای کشور عزیزم ایران باشم.

به گزارش فارس؛ مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از ۱۵ بهمن ماه سال جاری با حضور هشت ورزشکار ملی جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن چین آغاز خواهد شد.

گام بلند پدیده اسکی ایران برای قهرمانی در المپیک 2022 -  سومین بانوی تاریخ ساز اسکی پرچمدار ایران شد

 

 


 

منبع : خبرگزاری فارس