روایت آموزگاری که به دانش آموز معلول روستایی در منزلش الفبا آموخت
سرویس اجتماعی - حسینعلی اندرزگو آموزگار چندپایه یکی از روستاهای توابع شهرستان فریدون‌شهر است که با فداکاری خود توانست دانش‌آموز معلول روستایی را که 2 سال به دلیل مشکلات جسمی نتوانسته بود ادامه تحصیل دهد، خواندن و نوشتن بیاموزد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - از اصفهان، قصه فداکاری معلمان کشور، داستانی است که ریشه در عمق سالیان دراز دارد و همواره آن ها با گذشت های و ایثارگری های خود در راه اعتلای دانش آموزان خود از هیچ تلاشی مضایقه نکردند و تمام اهتمام خود را در این راه به کار بسته اند.

حسینعلی اندرزگو، آموزگار چندپایه یکی از روستاهای توابع شهرستان فریدون شهر است که درباره فداکاری خود به خبرنگار فارس گفت: یک دانش آموز از ابتدای سال داشتم که به دلیل وجود غده سرطانی در داخل گردنش مورد عمل قرار گرفته بود و پس از آن توانایی حرکت را از دست داده بود.

وی افزود: شرایط این دانش آموز به این صورت بود که وی توانایی نشستن روی نیمکت های مدرسه را نداشت و پس از یک ماه که در ابتدای سال سرکلاس حضور پیدا کرد، از حضور در مدرسه به دلیل بیماری انصراف داد و مادرش با حضور در مدرسه اعلام کرد که این دانش آموز دیگر قادر به حضور در کلاس درس نیست و پزشک نیز نسبت به حضور وی در مدرسه هشدار داده است.

 

روایت آموزگاری که به دانش آموز معلول روستایی در منزلش الفبا آموخت

 

اندرزگو بیان داشت: وی سال قبل نیز به دلیل همین مشکلات از درس بازمانده بود و امسال با تلاش های فراوان در حال فراگیری حروف الفبا بود که این مشکل پیش آمد و پس از آن با مادر دانش آموز صحبت کردم و به وی اعلام که حاضر هستم تا با حضور در منزل دانش آموز به او کمک کنم.

این آموزگار گفت: با هماهنگی انجام شده بلافاصله که از مدرسه خارج می شدم به منزل این دانش آموز می رفتم و حدود دو ساعت به وی تدریس می کردم.

وی با بیان اینکه برای اینکار هیچ هزینه ای دریافت نمی کرده و حتی بدون اینکه مسؤولان آموزش و پرورش را در جریان این اقدام خیرخواهانه بگذارد، تصریح کرد: وضعیت مالی این دانش آموز ضعیف بود و هزینه های درمان وی بالاست و حمایت های مناسبی از سمت بهزیستی هم برای وی صورت نگرفته و  این کار را من فقط برای رضای خدا انجام می دادم که بعد از مدتی مسؤولان آموزش و پرورش منطقه متوجه موضوع شدند و بنده را مورد تقدیر قرار دادند.

اندرزگو خاطرنشان کرد: اینک که در پایان سال تحصیلی قرار داریم، به یاری خداوند این دانش آموز توانست همه مباحث را فرا بگیرد و وضعیت تحصیلی او عالی است و همه خوشحالی من این است که این دانش آموز توانست علاقه اش را دنبال کند.

این آموزگار خاطرنشان کرد: هر روز مسیر 15 کیلومتری از برف انبار تا روستا را به شوق دانش آموزان طی می کنم تا بتوانیم اهداف تعلیم و تربیت را به درستی پیاده کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس اجتماعی