معجزه در مرتبه های نور است

معجزه در مرتبه های نور است

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - هفته‌نامه‌ی دوچرخه > یاسمن رضائیان:پنج‌شنبه، تا نیمه‌های شب بیدار می‌مانم. یا در رؤیایی که کتاب‌ها برایم می‌سازند غرق می‌شوم یا به دوردست‌های خیال‌های شیرین خودم سفر می‌کنم. بیدار می‌مانم و بیدار می‌مانم تا بامداد از راه برسد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - در بامداد، معجزه رخ می دهد و این معجزه هرروز تکرار می شود. خورشید کم کم به آسمان برمی گردد و نور، جهان را روشن می کند. انگار نور بر نسیم سوار می شود و از هرجا که گذر می کند رد روشنایی را به جا می گذارد. جغرافیای عبور نسیم و نور، وسیع می شود و بعد به خودم می آیم و می بینم هرچهارسوی جهان اطراف من روشن شده است.

و اوج این معجزه در مرتبه های نور است. از کم به بسیار، از تاریکی به گرگ ومیش و از گرگ ومیش به روشنایی. از روشنایی به نور مطلق. گاهی فکر می کنم نور و مرتبه هایش در قلب من نیز جریان دارد. هوای قلبم گاهی گرگ ومیش می شود، گاهی حتی تاریک است و شب ها در آن طولانی می شوند. گاهی اما نور چنان می تابد که از روشنایی آن تمام جانم روشنم می شود. گاهی این روشنایی چنان عمیق است که گرما را هم در وجودم احساس می کنم.

و درست همین لحظه ی تابش نور است که کشف اتفاق می افتد. در پناه روشنایی قلبم، چیزهایی را می بینم که تا به حال ندیده بودم. دل گرمی ها و امیدها را کشف می کنم و برای شروع روزی تازه آماده می شوم.

روزهای جمعه با بازگشت از سفری درونی آغاز می شوند. سفری که در پی آن عطر خنک نسیم بامداد بر جانم نشسته است و گرمای بالاترین مرتبه ی نور، مرا به ادامه دادن امیدوار کرده است.


تصویرگری: جِین دِیویس

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس اجتماعی