مساله جمعیت حول محور فرهنگ است نه اقتصاد

مساله جمعیت حول محور فرهنگ است نه اقتصاد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مشاور اجتماعی وزیرارشاد و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گردهمایی تخصصی فعالین حوزه جمعیت حضور پیدا کرد و درباره اهمیت مساله جمعیت در کشور سخن گفت.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس «عاطفه خادمی» مشاور اجتماعی وزیر و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گردهمایی تخصصی فعالین حوزه جمعیت گفت: پیش فرض ما در وزارت فرهنگ این بوده و هست که مسئله ی جمعیت، حول محور فرهنگ شکل گرفته  است و نمی توان انتظار داشت که تنها با حل شدن مسائل اقتصادی، مسائل جمعیت حل شود. در نتیجه اقتصاد، اولویت اول در حل مسئله نیست بلکه فرهنگ، دارای فوریت در حل مسئله می باشد و باقی مسائل به تبع آن  به وجود آمده که باید به آنها هم پرداخت.

خادمی افزود: امروزجمعیت ،مسئله ی مردم نیست ولی باید به مسئله ی مردمی تبدیل شود؛ پس نباید مشخصا از طریق حاکمیت این مسئله نمایان شود و به گونه ای به موضوع پرداخته شود که این انگاره ذهنی که بحران جمعیت، بحران حاکمیتی است، تقویت گردد. در نتیجه حلقه های میانی باید فعال شوند. برای پیشبرد این کار سیاست آن است که ظرفیت مردمی بیش از پیش در مسئله  جمعیت، فعال شود. ما  در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،میزبان  تمامی طرح های تخصصی و حرفه ای بخصوص در حوزه فرهنگ سازی و گفتمان سازی هستیم.

منبع : خبرگزاری فارس