جزئیات تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و ادارات در 8 استان کشور

جزئیات تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و ادارات در 8 استان کشور

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار کنند و رد خصوص تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - توده گردوغبار که از یکشنبه وارد کشور شده است، در بخش هایی از کشور وضعیت بحرانی ایجاد کرده است. این پدیده تا فردا در کشور ماندگار خواهد بود.

گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه های اضطرار آلودگی هوا در استان ها جلسه فوری برگزار کنند. حاصل این جلسات به شرح ذیل است:

تمام مدارس و دانشگاه های استان خوزستان تعطیل است و ادارات نیز با دو ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد.

این تصمیم شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، بخش های دارای نوبت کاری وعملیاتی، خدمات شهری شهرداری ها، اورژانس ۱۱۵، بیمارستان ها و آتش نشانی ها نمی شود.
همچنین درصورت افزایش غلظت میزان ذرات گرد و غبار، نحوه روند کاری ادارات قبل از ساعت ۸ صبح اعلام خواهد شد.

مهدهای کودک، مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی سراسر استان همدان در نوبت صبح تعطیل شدند.

تمام  ادارات استان لرستان به جز مراکز درمانی و خدمات رسان و نیروهای نظامی و انتظامی تعطیل اعلام شد. همچنین تمام فعالیت های آموزشی در مدارس و مراکز آموزش عالی استان در همه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

تمامی مدارس و مراکز آموزشی صبح و بعدازظهر ایلام تعطیل شدند. همچنین فعالیت ادارات و بانک ها به جز دستگاه های خدمات رسان در سطح استان با ۲ ساعت تاخیر آغاز می شود.

تمامی مدارس شهرستان های مریوان، بانه، سقز، سنندج، سروآباد و کامیاران در استان کردستان در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

مهدهای کودک، پیش دبستانی و دبستان ها فقط نوبت صبح در استان البرز به جز طالقان تعطیل است.

همچنین گردوخاک در آذربایجان غربی مدارس ارومیه را نیز در دو نوبت صبح و عصر به تعطیلی کشاند.

معاون عمرانی استانداری تهران نیز گفت: کلیه مدارس، دانشگاه ها و ادارات استان تهران در روز سه شنبه به دلیل وضعیت ناسالم هوا تعطیل است.

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس اجتماعی