ادامه گردوخاک و وزش باد شدید در این 7 استان تا جمعه  -  گردوغبار تهران کی برطرف می شود؟
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت گرد و غبارِ پیش‌آمده در کشور و مدت‌زمان تداوم آن توضیح داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: در استان های تهران، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش بینی می شود.

صادق ضیائیان گفت: از امروز سه شنبه تا جمعه در شمال آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل و مناطقی از دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، بخش هایی از سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید تداوم دارد.

به گفته رئیس مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی، در نیمه شرقی کشور به ویژه منطقه زابل از اواخر وقت سه شنبه تا پنجشنبه، وزش باد و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

امروز در مناطق غربی، مرکزی و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و خیزش گردوخاک را شاهد بودیم و با توجه به اینکه توده گردوخاک از کشور عراق و سوریه به کشور منتقل شده است ، سه شنبه مناطقی از نیمه غربی کشور و مرکز کشور، آسمانی غبارآلود دارند.

وظیفه، کارشناس هواشناسی هم گفت: توده گرد و غبار غرب کشور را در بر گرفته است و به تدریج به سمت مرکز کشور در حال گسترش است. پیش بینی می شود که سه شنبه (امروز) تهران را غبار فرا بگیرد و ظهر به بعد از غلظت گرد و غبار کاسته شود.

به گفته وظیفه از شدت گرد و غبار در تهران در ساعات پایانی سه شنبه به طور قابل ملاحظه ای کم می شود.

همچنین در استان های آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، زنجان، همدان، مرکزی، تهران، قزوین، البرز، اصفهان، اردبیل و قم، وزش بادهای شدید تا بسیار شدید پیش بینی شده که سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق خواهد شد.

به دلیل شدت یافتن آلودگی هوا و نیز بروز گرد و غبار در کشور، مدارس و ادارات تعدادی از استان ها امروز (۲۷ اردیبهشت) تعطیل اعلام شدند. در تهران به جز بانک ها و سازمان بورس، همه ادارات تعطیل اعلام شدند و حتی نمایشگاه کتاب تهران که در روزهای پایانی خود قرار دارد، امروز تعطیل شد.

منبع : همشهری آنلاین