استمرار گرد و خاک در آسمان ایران  -  افزایش دمای هوا تا 13 درجه در برخی مناطق
سرویس اجتماعی - طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور با شکل‌گیری‌ توده گرد و خاک روی عراق در روزهای آینده دوباره آسمان برخی استان‌ها غبارآلود می‌شود و در منطقه زابل طوفان گردوخاک رخ خواهد داد.

به گزارش سرویس اجتماعی برخط نیوز به نقل از همشهری - سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: در روز یکشنبه (اول خرداد) در شمال غرب و استان های ساحلی خزر و روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲ و ۳ خرداد) نیز در نوار شمالی کشور افزایش دما رخ خواهد داد. این افزایش دما در شمال شرق بین ۸ تا ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. 

در روز یکشنبه در برخی نقاط شرق، جنوب شرق، مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی می شود و در منطقه زابل طوفان گردوخاک رخ خواهد داد. 

از بعدازظهر دوشنبه و روز سه شنبه با شکل گیری توده گرد و خاک روی عراق و انتقال آن به کشور در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی گرد و خاک پیش بینی می شود. 

روز چهارشنبه (۴ خرداد) کاهش دما در استان های ساحلی خزر رخ می دهد و دریای خزر در این روز مواج خواهد بود. همچنین در روز دوشنبه در برخی نقاط استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و گاهی گرد وخاک پیش بینی می شود و سه شنبه در شمال غرب این وضعیت رخ خواهد داد.

چهارشنبه و پنج شنبه (۴ و ۵ خرداد) نیز در استان های ساحلی خزر بارش باران رخ خواهد داد و خلیج فارس نیز امروز مواج است.

همچنین براساس اعلام این سازمان، آسمان تهران فردا (۲ خرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک  با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۳ خرداد) قسمتی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا (۱ و ۲ خرداد) اهواز با دمای ۴۳ و۴۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و بجنورد با دمای ۵ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور است.

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس اجتماعی